Kronika TOPR 19.03.2012. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe opublikowało kolejny wpis do swojej kroniki. Możemy przeczytać :"Marzec nadrabia pogodowe zaległości. Wreszcie jest słonecznie i w ciągu dnia ciepło. Z takiej pogody cieszyli się narciarze i turyści, którzy tłumnie dotarli na weekend w Tatry."  

 

 

Wykorzystując piękną pogodę i dobre narciarskie warunki szusowali po trasach w rejonie Kasprowego, oraz  wędrowali pieszo i na nartach skiturowych.
Miniony tydzień w górach minął dość spokojnie. Ratownicy byli proszeni o pomoc tylko w kilku wypadkach.

W dniu 16.03. na prośbę szpitala w Nowym Targu  TOPR-owski śmigłowiec przetransportował do specjalistycznego szpitala w Krakowie poważnie chore dziecko.

W dniu 17.03. po godz. 15-tej spod progu Dol. 5-ciu Stawów przetransportowano najpierw skuterem do Wodogrzmotów i dalej samochodem 30-letnie turystę, który w tamtym rejonie doznał kontuzji nogi. Tym samym transportem został  zabrany z  Morskiego Oka do szpitala  taternik, który podczas wspinaczki na Cubrynie doznał kontuzji ręki.

W Tatrach nadal sporo śniegu. Narciarze bez przeszkód mogą nartostradami Goryczkowej i Gąsienicowej dojechać do Kuźnic. Turyści i skiturowcy powinni uważać na nagrzane słońcem stoki. Zeszły już pierwsze lawiny gruntowe. Świadczy to o nadciągającej wiośnie. Prosimy by przed wyruszeniem w góry zapoznać się z aktualnym komunikatem lawinowym.

Źródło: topr.pl