W Beskidzie Sądeckim zima i utrudnienia na szlakach

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

- Pomimo tego, iż w dolinach śniegu już coraz mniej i aura panująca w ostatnich dniach była wręcz wiosenna pamiętajmy o tym, że w górach nadal panują warunki typowo zimowe – ostrzegają ratownicy z Grupy Krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Na szlakach zalega duża warstwa zleżałego śniegu. Na skutek ostatnich silnych wiatrów występują również liczne wyłomy drzew.

W Beskidzie Sądeckim trzeba tez liczyć się z utrudnieniami. Nadleśnictwo Piwniczna informuje: „W związku z prowadzeniem prac związanych z pozyskaniem drewna, będą objęte zakazem wstępu następujące szlaki turystyczne: Czarny szlak turystyczny na odcinku Betlejemka –Bacówka nad Wierchomlą-Runek w terminie od 04.03 do 15.04. 2019 r.; Czarny szlak turystyczny na odcinku Szczawnik (za Ostrowianką) – Bukowa w terminie 04.03. do 15.04.2019 r.”

jura1103

- Pamiętajmy o tym, aby przed każdym wyjściem w góry odpowiednio się przygotować oraz wyposażyć – radzą kryniccy goprowcy. - Przed planowaną wycieczką sprawdźmy prognozę pogody, nie zapominajmy jednak że w górach warunki pogodowe potrafią zmieniać się bardzo szybko. Dostosowujmy wyjścia do panujących warunków oraz naszych możliwości, a w telefonie koniecznie miejmy zapisany numer ratunkowy w górach 601 100 300 / 985 oraz aplikacje „ratunek”.

Źródło:
- Grupa Krynicka GOPR

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10023
  • Odsłon artykułów: 27679192
  
  ';