Ratownicy górscy rzucili się w odmęty górskiej rzeki [ZDJĘCIA]

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

W połowie maja odbyło się trzecie z cyklu trzynastu specjalistycznych szkoleń realizowanych wspólnie przez ratowników Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z kolegami z Horskiej služby Pieninského národného parku. Program szkolenia dotyczył ratownictwa na rzekach górskich oraz na wodach szybko płynących - powodziowych.

- Zajęcia miały na celu nauczyć ratowników poruszania się w środowisku wodnym oraz uświadomić ich jakie zagrożenia występują w rwącym nurcie rzeki – wyjaśniają podhalańscy goprowcy. - W kolejnych etapach zajęć ratownicy ćwiczyli sposoby ewakuacji i udzielania pomocy osobom, które w jakiś sposób znalazły się w skrajnie nieprzyjaznym dla siebie środowisku wodnym i potrzebują pomocy ratowników.

2105rzeki 1

W zajęciach uczestniczyli ratownicy górscy ze Słowacji i Polski.

2105rzeki 2

Szkolenie zorganizowane zostało w ramach projektu „Kształtowanie i podnoszenie transgranicznych kompetencji ratowników GP GOPR i Horska Zachranna Sluzba” / "Tvorba a zlepšovanie cezhraničných kompetencií záchranárov GP GOPR a Horskej służby Pieninského národného" finansowanego z Program Interreg PL-SK Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V- A Polska-Słowacja 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

2105rzeki 3

Źródło: FB/ Grupa Podhalańska GOPR

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10152
  • Odsłon artykułów: 28627483
  
  ';