Ciała zaginionych grotołazów odnalezione

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

"Dziś (30 sierpnia-przyp. red.) w godzinach wieczornych otrzymaliśmy informację o dotarciu ratowników TOPR do ciał naszych Kolegów. Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia" - podał Zarząd Polskiego Związku Alpinizmu, Komisja Taternictwa Jaskiniowego, Grupa Ratownictwa Jaskiniowego.

Przypomnijmy, "W dniu 17.08.2019 dwóch grotołazów zrzeszonych w Polskim Związku Alpinizmu zostało odciętych przez wodę w Partiach Przemkowych systemu Wielkiej Śnieżnej. Trwa akcja ratunkowa; jesteśmy w stałym kontakcie z ratownikami TOPR" - poinformowali w niedzielę 18 sierpnia przedstawiciele Komisji Taternictwa Jaskiniowego PZA.

3108groto

- Poszkodowani w incydencie ukończyli kurs taternictwa jaskiniowego wg wytycznych PZA i poruszali się po wyłączonym z ruchu turystycznego obszarze Tatrzańskiego Parku Narodowego na podstawie wydanych przez PZA dokumentów (kart taternika jaskiniowego) - podawano w komunikacie komisji.

Po odcięciu grotołazów wezwana została pomoc. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przez wiele dni prowadziło skomplikowaną akcję ratunkową. Niestety, nie udało się dotrzeć do żywych grotołazów.

Źródło: opr.raz//Komisja Taternictwa Jaskiniowego PZA/zdjęcie: W systemie jaskiniowym Wielkiej Śnieżnej, fot. Marcin Gala//PZA

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10148
  • Odsłon artykułów: 28575708
  
  ';