Akcja przerwała Dzień Ratownika w Beskidach

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

Beskidzcy ratownicy górscy sa gotowi do akcji w kazdej chwili. Nawet gdy świętują. Udowodnili to przerywając obchody Dnia Ratownika i pospieszyli na ratunek zaginionej w górach osobie.

Jeszcze podczas obchodów Dnia Ratownika do CSR dotarło zgłoszenie z Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce o zaginięciu grzybiarza. 63-latek wraz z dwoma kolegami wyruszyli do lasu z Kamesznicy, ostatni kontakt mieli ze sobą o godz. 13:00, w umówione miejsce wróciło tylko dwóch mężczyzn.

2110poszukiwania

- Po przybyciu na miejsce ratownicy zebrali dokładny wywiad oraz rozpoczęli planowanie poszukiwań - relacjonują ratownicy z Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Następnie zostali rozdysponowani w poszczególne sektory, w których szczegółowo przeszukiwali teren m.in. metodą szybkich trójek poszukiwawczych oraz metodą szczegółowego przeszukiwania dróg.

O godz. 21:10 jeden z patroli policji natrafił na poszukiwanego na drodze w Kamesznicy. Podczas debriefing’u mężczyzna przyznał, że przez cały ten czas krążył po lesie nie mogąc znaleźć drogi powrotnej.

- W wyprawie poszukiwawczej wzięło udział 22 ratowników GOPR. Użyte środki transportu: Volkswagen Crafter - mobilne centrum poszukiwań, samochód terenowy Toyta Hillux oraz 4 x guad - podsumowali beskidzcy goprowcy.

źródło: FB/GOPR Beskidy

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10145
  • Odsłon artykułów: 28515371
  
  ';