Ludzie gubią się na Podhalu. Pomaga GOPR

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

Po okresie gorszej pogody, na Podhale znowu wróciła ładna pogodna jesień. Ciepłe dni, sporo słońca, poranne mgły – to chyba już ostatnie jesienne dni. W górach ruch bardzo niewielki. Ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wykorzystują ten czas na przeglądy sprzętu oraz szkolenia i przygotowania do zbliżającego się sezonu zimowego. Ale i ruszają na poszukiwania.

W połowie listopada ratownicy GOPR z Podhala zanotowali dwie akcje poszukiwawcze.

12.11, wtorek. Przed południem GOPR zostaje poproszony przez Policję o pomoc w poszukiwaniach dziecka w rejonie Krempach - wg jednej z hipotez mógł udać się w teren. Na miejsce rusza natychmiast kilkunastu ratowników GOPR wraz ze specjalistycznym sprzętem do poszukiwań. W trakcie działań chłopiec zostaje odnaleziony cały i zdrowy.

16.11, sobota. Po godz. 7.00 zgłoszenie o zaginięciu 69-letniego mężczyzny w rejonie Ponic - podejrzenie o wyjście w góry. Osoba zaginiona oddaliła się z jednego z sanatoriów dnia 14.11. W działaniach uczestniczy Policja, Straż Pożarna. Po kilku godzinach przeczesywania terenu daje się odnaleźć poszukiwanego w korycie jednego z potoków, jest cały i zdrowy, lekko zmęczony. Akcja zakończyła się wczesnym popołudniem.

2011gopr

 

Źródło: FB/Grupa Podhalańska GOPR

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10144
  • Odsłon artykułów: 28491561
  
  ';