Na szlakach ogólnie panuje duży ruch. Koronawirus nie odstrasza niby, chociaż niektórzy przebąkują, „że coś wisi w powietrzu”. Że niby jest normalnie, ale... Ostatnio, na swoim Facebooku, Andrzej Bargiel poinformował o tym, że jest zakażony koronawirusem. Na szczęście nic mu nie jest. Himalaista czuje się dobrze, a jedyne co teraz musi, to siedzieć w izolacji.

Andrzej Bargiel to kolejny sportowiec, u którego wykryto koronawirusa. COVID-19 mieli także Adam Małysz i piłkarz Bartosz Bereszyński.

TPN stara się mimo wszystko uprzyjemnić wszystkim ten górski pobyt. Niektóre szlaki są remontowane, parking na Łysej Polanie zarezerwować można przez Internet, a dla tych, którzy tego nie zdołali zrobić, przygotowano parkingi alternatywne skąd specjalne busy podwożą wprost pod szlaban.

2107tatry
fot. baza zdjęć PG- Południowy filar Koziego Wierchu

Możemy też popodziwiać panoramę Tatr z Kasprowego czy pospacerować wzdłuż straganów na Gubałówce.

Najlepiej jednak gdy samodzielnie (z mapą i plecakiem „szturmowym”) wyruszamy na piszą wycieczkę na podbój tatrzańskich szlaków. Przy okazji zapraszamy również na „górskie zakupy” do naszego internetowego sklepu.

Czas wakacji równa się wzmożony ruch po Tatrach, a to znów oznacza, że ratownicy TOPR mają co robić i na nudę nie narzekają.

W minionym tygodniu doszło do kilku wypadków. Tradycyjnie już odnotowano najwięcej przeróżnych urazów kończyn. Nie zabrakło też problemów kardiologicznych i pobłądzeń.


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
https://tpn.pl/,
http://www.topr.pl/
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski