Warunki pogodowe w górach Polski (31.07.2020)

Kategoria: Warunki / Pogoda

W zasadzie, pogoda w górach w różnych rejonach będzie rozdzielona na dwie strefy. Im bliżej wschodniej granicy tym chłodniej (choć bez przesady!) - piątkowe i sobotnie zachmurzenia oraz niedzielne przejaśnienia i przewaga słońca. Zaś w Górach Izerskich, masywie Śnieżnika czy Karkonoszach na dziś przewidywane są przejaśnienia, a jutrzejszy dzień ma być w pełni słoneczny. Żeby jednak nie było zupełnie „kolorowe” - w niedzielę można spodziewać się tutaj burz i opadów deszczu.

3107warun
fot. baza zdjęć PG - Okrąglica, Trzy Korony, Pieniny, autor - Maciej Kubat

Gdy chodzi o Tatry to sytuacja ma się następująco:

Szykuje się sporo przejaśnień, rozpogodzeń, momentów wyjątkowo słonecznych. Nie powinno też padać. Zgodnie z zapowiedziami, najlepsze warunki będą panowały w sobotę i zbliżającą się niedzielę w okolicach Moka – to niewątpliwie dobra bardzo wiadomość dla wszystkich wspinaczy przebywających w tym miejscu.

Przy tak zmiennej pogodzie (zresztą górska aura już sama z siebie jest niezwykle kapryśna i gwałtowna) nie nosić w plecaku kurtki chroniącej od deszczu i wiatru, jakiejś ciepłej bluzy, termosu z herbatą itp. to kompletny brak odpowiedzialności i zdrowego rozsądku. Zapraszamy zatem do naszego górskiego sklepu, gdzie tego typu rzeczy nie brakuje...

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10145
  • Odsłon artykułów: 28512726
  
  ';