TPN informuje po raz kolejny, że na parkingi przy Morskim Oku (Palenica Białczańska, Łysa Polana) można wjechać TYLKO z wykupionym przez internet biletem!

Obecnie, w Tatrach panuje duży ruch turystyczny – bardzo!

Nie tylko szlaki wysoko w Tatrach cieszą się popularnością. Wielu wędrowców postanowiło pozostać w dolinach.

0408tatry
fot. baza zdjęć PG- Kacza Dolina

Jak co roku o tej porze, gro turystów decyduje się zdobyć Giewont. Na tym jednym z najpopularniejszych szlaków tatrzańskich panuje spory ruch, ale nie ma takich tłumów jak co roku! Mimo to przed wejściem na szczyt trzeba odstać w kolejce około pół godziny. Podobnie zresztą jest w innych częściach naszych najwyższych gór.

Obok pieszych wycieczek, piękne panoramy tatrzańskie można podziwiać wjeżdżając kolejką na Gubałówkę bądź Kasprowy Wierch. Obojętnie gdzie, jak i czym wybieramy się w góry, warto się odpowiednio przygotować. W tym celu, zachęcamy do wizyty w naszym górskim sklepie.

Wszelkie informacje co do aktualnych warunków na szlakach, ewentualnych zagrożeń, wszelkie zalecenia, zasady i adresy znaleźć można na stronie TPN pod adresem:

https://tpn.pl/zwiedzaj#komunikat-pogodowy

Rzeczą oczywistą jest fakt, iż przy takiej ilości turystów zdarza się sporo wypadków. Tym samym więc ratownicy tatrzańscy na nudę nie narzekają. Pracują od rana do późnych godzin nocnych - choć tak naprawdę na posterunku są o każdej porze dnia i nocy. Główne przyczyny wypadków to urazy kończyn, zasłabnięcia, pobłądzenia. Niestety doszło również do wypadku śmiertelnego – w rejonie Niebieskiej Turni, na skutek upadku z dużej wysokości i wielonarządowych obrażeń, śmierć na miejscu poniósł dwudziestojednoletni taternik/turysta.

Na najbliższy tydzień przewidywana jest zmienna pogoda. Najpierw ma nadejść ochłodzenie, deszcz, a nawet śnieg - w najwyższych partiach. W drugiej połowie tygodnia powinno się ocieplić, a zza chmur wyłonić się słońce.


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
https://tpn.pl/,
http://www.topr.pl/
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski