Chłodno, chłodno, coraz chłodniej. Na Kasprowym i w rejonie Piątki spadł pierwszy śnieg, na Łomnicy zresztą też. Pogoda w górach robi się typowo jesienna, momentami wczesnozimowa, ale i tych pięknych, słonecznych dni również nie brakuje.

Osobiście uważam, że okres jesieni (wrzesień, październik, listopad czyli teraz właśnie) to czas, gdy w górach jest najpiękniej. Kolory, zapachy i to rześkie powietrze... Ach... :)

Nim jednak pójdziemy na szlak, pamiętajmy o właściwym ubraniu o tej porze roku, o czołówce czy termosie z ciepłą herbatą. Pewnie przydać się może też czapka i rękawiczki – zwłaszcza gdy mamy zamiar wspinać się po nieprzyjemnych, zimnych łańcuchach...

0910pogoda
fot. źródło zdjęcia - Wikipedia, Przysłop Miętusi, widok z Polany Stoły

Zapraszamy do zapoznania się i skorzystanie z oferty jaką prezentuje nasz górski sklep.

Gdy chodzi o najbliższe prognozy pogody w Tatrach to raczej nie będą to wymarzone warunki do wędrowania po górach. Dzisiaj i jutro, szaro i pochmurnie zrobi się prawdopodobnie na całym obszarze, ale faktycznie – w Tatrach Wysokich – szykuje się aura najgorsza – z opadami śniegu z deszczem włącznie (głównie w niedzielę).

Na szczęście wiatr w Tatrach już nie powinien tak mocno „szaleć” jak wcześniej.

Gdy chodzi o pozostałe rejony górskie to mamy tu dwa różne modele:

Dzisiejszy dzień na obszarach górskich położonych bardziej po stronie zachodniej naszego kraju to głównie deszcz – przelotny lub stały. Jutro i pojutrze wcale nie będzie lepiej chociaż nic ma nie padać. Przewiduje się pochmurne, dość smutne dni, chociaż słońce rzekomo się też czasem pojawi.

Od Babiej Góry na wschód trochę inaczej. Dziś i jutro - „sucho”, ale zachmurzenie dość spore. W niedzielę – opady deszczu.

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski