Pogoda w wielu miejscach w górach na te najbliższe dni to głównie deszcz (przelotny, ciągły) i chmury. Temperatura powietrza będzie raczej wszędzie poniżej 10 stopni (ale więcej niż 5). W niedzielę zaś pojawi się trochę więcej słońca i padać już w niektórych rejonach nie powinno.

3010gory
fot. baza zdjęć PG - Halo w Bieszczadach

Gdy chodzi o Tatry, pogoda w Tatrach Zachodnich i w rejonie Kasprowego i Piątki zapowiada się dość podobnie. W miejscach tych spodziewać się można chmur oraz słońca. W Tatrach Zachodnich padać ma deszcz. W tym czasie, w okolicy Kasprowego i Doliny Pięciu Stawów prószyć może delikatny śnieg... W Morskim Oku – deszcz, deszcz ze śniegiem i chmury, a w niedzielę – pełne słońce. Szykuje się zatem wtedy pogodny dzień.

Warunki pogodowe to jedno, ale obiektywnie, pamiętajmy też np. to, że wcześnie robi się ciemno czy ogólnie jest chłodniej lub momentami pada śnieg. Dbajmy o swoje zdrowie i życie! Zachowujmy się w górach odpowiedzialnie i rozsądnie! Odpowiedni ubiór czy właściwie działający sprzęt są niezbędne w każdej sytuacji i u każdego miłośnika outdooru. Naprawdę, warto mieć to na względzie. Warto odwiedzić w tym celu nasz górski sklep.

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski