Warunki pogodowe w Tatrach, na Babiej Górze, na Turbaczu i w Bieszczadach (06.02.2015)- prognoza weekendowa

Kategoria: Warunki / Pogoda

Jak co weekend, tak i teraz zaprszamy Was do aktywnego wypoczynku w górach! Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas weekendowym raportem pogodowym, który pomoże podjąć decyzję gdzie najlepiej się udać.

Dolina Gąsienicowa, fot: topr.pl

Dolina Gąsienicowa, fot: topr.pl

Tatry:

Oto kolejny raport o warunkach pogodowych w Tatrach polskich sporządzony na poodstawie danych publikowanych przez Tatrzański Park Narodowy.

W Tatrach Zachodnich (Dolina Kościeliska i Chochołowska) przez cały nadchodzący weekend temperatura będzie wynosiła ok -3 stopnie. Będzie słonecznie- głównie w sobotę. Chociaż i dzisiaj i w niedzielę zza chmur pojawić się ma także słońce. W niedzielę możliwe są też delikatne opady śniegu.

Na Kasprowym Wierchu i w rejonie Doliny Pięciu Stawów weekend zapowiada się słonecznie. Najlepsza pogoda przewidywana jest na sobotę. Nie oznacza to jednak, że pozostałe dni mają być pochmurne. Możliwe opady śniegu, które mogą wystąpić dopiero w niedzielę. Wtedy też mocniej powieje- na Kasprowym Wierchu nawet do 44 km/h.
Podobna pogoda opanuje okolice Morskiego Oka. Tutaj jednak wiatr będzie zdecydowanie słabszy. Najbardziej słonecznym dniem i najlepszym na górskie wędrówki będzie sobota. Jednak i dzisiaj i w niedzielę również nie zabraknie słońca. W niedzielę możliwe, że i tutaj popada śnieg.

W Tatrach słowackich, w okolicach Łomnicy dzisiaj i w niedzielę na przemiennie chmury i słońce. W sobotę natomiast ma być przeważnie słonecznie. W niedzielę możliwe, że popada śnieg. Zimno i wietrznie (zwłaszcza w niedzielę). Wtedy to temperatura wyniesie -16 stopni, a stały i silny od pewnego czasu wiatr powieje z prędkością do 35 km/h.

Gdy chodzi o polskie Tatry, to na chwilę obecną (komunikat ważny do dzisiaj- do piątku, do 20:00:00)- obowiązuje II, a więc umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Warunki te na obecną chwilę i w najbliższych dniach mają tendecję malejącą, a pokrywa śnieżna jest umiarkowanie związana na niektórych stromych stokach (na ogół jednak jest związana dobrze).

kamery.topr.pl/kamery.html -system monitoringu pogody.

Turbacz:

Dzisiaj i jutro ma być słonecznie. Szczególnie jasna i pogodna aura zapowiadana jest na sobotę. Temperatury wahające się lekko poniżej 0 stopni nie powinny nastręczać trudności. W niedzielę ma popadać śnieg.

Aktualnie, sytuacja na szlakach jest dobra, a w miarę ładna pogoda na weekend będzie sprzyjać wędrowaniu po gorczańskich szlakach.

Babia Góra:

Podobnie jak w Gorcach, tutaj też przez cały weekend, temperatury będą schodziły lekko poniżej 0 stopni. Górskim wycieczką sprzyjać będzie głównie aura sobotnia, kiedy to ma być zupełnie słonecznie. W niedzielę zaś, możliwe że popada śnieg. wiatr- silny- dochodzący do 32 km/h.

Warunki turystyczne są ciągle w miarę nieciekawe. Mogą też ulegać bardzo szybkim zmianom. Szlaki miejscami są oblodzone, a co za tym idzie i i śliskie. Pokrywa śnieżna jest na ogół dobrze związana i stabilna, a lokalne zagrożenie lawinowe jest umiarkowane. Na chwilę obecną obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego.

Bieszczady:

W Bieszczadach piątek i sobota zapowiadają się raczej pogodnie, z dobrą widocznością i dobrymi warunkami do uprawiania turystyki. Minusowe temperatury zapobiegną topnieniu śniegu i ułatwią piesze wędrówki.

Synoptycy na niedzielę zapowiadają małe pogorszenie widoczności przez nadciągające chmury i lekkie opady śniegu.

Źródła:
tpn.pl
pogoda.interia.pl
www.accuweather.com
www.bgpn.pl
www.pogodynka.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10295
  • Odsłon artykułów: 29358796
  
  ';