Warunki pogodowe w Tatrach, na Babiej Górze, na Turbaczu i w Bieszczadach (13.02.2015)- prognoza weekendowa

Kategoria: Warunki / Pogoda

Połowa lutego a my po raz kolejny mamy wiosenną pogodę w górach. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas weekendowym raportem pogodowym i do wypadu w góry!

Taki widok zarejestrowały dziś kamery TOPR, fot: topr.pl

Taki widok zarejestrowały dziś kamery TOPR, fot: topr.pl

Tatry:

Oto kolejny raport o warunkach pogodowych w Tatrach polskich sporządzony na poodstawie danych publikowanych przez Tatrzański Park Narodowy.

Dzisiaj, w sobotę i w niedzielę, w Tatrach Zachodnich (Dolina Kościeliska i Chochołowska) zaświeci słońce. Raczeh ciepło. Temperatury wynosić będą powyżej 0 stopi. Wiatr słaby.

Na Kasprowym Wierchu i w rejonie Doliny Pięciu Stawów również nie tak bardzo zimno jak na tę porę roku. Temperatura wahać się ma w granicach 1- -2 stopnie. Będzie bardzo słoecznie, a opadów raczej nie przewiduje się. Wiatr powieje umiarkowany, chociaż w sobotę, w okolicach Kasprowego Wierchu wyniesie on ok 32 km/h.

Podobnie ciepło, brak opadów oraz ładna, bezchmurna, słoneczna pogoda królować będzie przez ten prawie bezwietrzny weekend nad Morskim Okiem.

W Tatrach słowackich, w okolicach Łomnicy temperatura wynosić ma przez cały weekend średnio ok. -4 stopnie. W ciągu tych dni będzie słonecznie i bezchmurnie. Słaby wiatr i ładna, przejrzysta pogoda oraz brak opadów będą sprzyjały górskim wędrówkom.

Gdy chodzi o polskie Tatry, to na chwilę obecną (komunikat ważny do dzisiaj do dziś- do piątku, do 20:00:00)- obowiązuje II, a więc umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Wyzwolenie lawiny jest możliwe przy dużym obciążeniu.

http://kamery.topr.pl/kamery.html -system monitoringu pogody.

Babia Góra:

Cały piątek, sobotę i niedzielę będzie królowała słoneczna pogoda. Ciepłe temperatury (odpowiednio 3, 4, 5 stopnie) oraz brak opadów deszczu czy śniegu zachęcają do wędrowania po tutejszych górach.

Mimo tej optymistycznie brzmiącej prognozy pogody, warunki turystyczne pozostają nadal trudne (a wręcz bardzo trudne). Szlaki miejscami są oblodzone i śliskie. Pokrywa śnieżna jest na ogół dobrze związana i stabilna, ale lokalne zagrożenie lawinowe znaczne- III stopień.

Turbacz:

Tutaj już dzisiaj ma być słonecznie. Jeszcze więcej słońca pojawi się  jutro i w niedzielę. Będzie też ciepło w miarę (ok. 3, 4 stopnie). Opady nie są przewidywane.

Ogólnie, pogoda zapowiada się korzystna i sympatyczna.

Bieszczady:

W poludniowo-wschodnim zakątku polskim wymarzone warunki do trekkingu. Widoczność zapowiada się bardzo dobra, nie będzie w piątek i w sobotę praktycznie zerowe zachmurzenie, przez co będzie bardzo dobra widoczność przy słonecznej pogodzie.

Temperatura również będzie dosyć przyjemna gdyc w ciągu dnia będzie oscylować w okolicach 3 stopni Celsjusza.

Lekkie zachmurzenie pojawi się dopiero w niedzielę, lecz nie przyniesie ono z sobą opadów.

Źródła:
tpn.pl
pogoda.interia.pl
www.accuweather.com/
www.bgpn.pl
www.pogodynka.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10295
  • Odsłon artykułów: 29359135
  
  ';