Warunki pogodowe w Tatrach, na Babiej Górze, na Turbaczu i w Bieszczadach (20.02.2015)- prognoza weekendowa

Kategoria: Warunki / Pogoda

Jak informują meteorolodzy w górach utrzymuje się jeszcze ładna pogoda. Co prawda w niektórych miejscach wystąpi częściowe zachmurzenie, ale na pewno warto wykorzystać ten weekend na wypad na narty czy zimowe górskie wędrówki! Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas weekendowym raportem pogodowym, który pomoże podjąć decyzję.

Widok na Dolinę Chochołowską, fot: topr.pl

Widok na Dolinę Chochołowską, fot: topr.pl

Tatry:

Oto kolejny raport o warunkach pogodowych w Tatrach polskich sporządzony na podstawie danych publikowanych przez Tatrzański Park Narodowy.
W Tatrach Zachodnich (Dolina Kościeliska i Chochołowska) na zmianę będą chmury i słoneczna pogoda. Najwięcej słońca zapowiada się na dziś. Temoeratury wyniosą średnio ok. 2 stopnie. Ma nie padać.

Na Kasprowym Wierchu i w rejonie Doliny Pięciu Stawów dzisiaj zaświeci słońce. Jutro pogoda zdecydowanie pogorszy się. Niebo stanie się szare i zachmurzone, by w niedzielę nastąpiła na powrót poprawa pogody i zza chmur wyszło delikatne słońce. W niedzielę również możliwe, że trochę popada. Znowu powieje (w okolicach Kasprowego Wierchu prędkość wiatru wiejącego w sobotę wyniesie nawet do 54 km./h).

Słonecznie i bezchmurnie nad Morskim Okiem zapowiada się dzisiaj. Stopniowo jednak pogoda zacznie się psuć, by w niedzielę zrobiło się duże zachmurzenie. Wiatr będzie słaby, temperatura plusowa, a opadów jakichkolwiek- brak.

W Tatrach słowackich, w okolicach Łomnicy temperatura wynosić będzie odpowiednio -2, -4 i -6 stopni w niedzielę. Słonecznie i bezchmurnie dzisiaj. Jutro i pojutrze natomiast wystąpią chmury z możliwymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W niedzielę też przewidywane są delikatne opady pojedynczych płatków śniegu.  Najsilniej powieje w sobotę- do 30 km/h.

Gdy chodzi o polskie Tatry, to na chwilę obecną (komunikat ważny do dzisiaj do dziś- do piątku, do 20:00:00)- obowiązuje II, a więc umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Wyzwolenie lawiny jest możliwe przy dużym obciążeniu.
http://kamery.topr.pl/kamery.html -system monitoringu pogody.

Babia Góra:

Przez cały weekend zapowiadają się przejściowe zachmurzenia i temperatura wynosząca ok. 6 stopni. Żadne opady deszczu ani śniegu nie są przewidziane.
Już od kilku tygodni, warunki do uprawiania turystyki w rejonie Babiej Góry nie należą do łatwych i bezproblemowych. Szlaki miejscami mogą być oblodzone i śliskie.
Lokalne zagrożenie lawinowe wynosi ciągle II stopień. Jest więc umiarkowane- pokrywa śnieżna jest więc na ogół dobrze związana i stabilna.

Turbacz:

Tutaj przewiduje się zachmurzenie na najbliższe dni. Słońce ma jednak wyglądać zza chmur co jakiś czas. Najwięcej będzie go dzisiaj właśnie. Względnie ciepło. Temperatury mają nie przekroczyć 2 stopni. Opady nie są przewidziane. Tym razem i utaj mocniej powieje.

Bieszczady:

W Bieszczadach najładniejsza pogoda zapowiada się dzisiaj. Od jutra meteorolodzy przewidują lekkie zachmurzenie które utrzyma się aż do poniedziałku. Pomimo zachmurzenia nie zapowiada się na opady śniegu, a warunki do turystyki górskiej będą raczej korzystne.
W dzień będzie ciepło bo temperatury będą wahać się od 4-7 stopni, by w nocy spać do około -1 stopnia Celsjusza.

Źródła:
tpn.pl/ ;
pogoda.interia.pl
www.accuweather.com
www.bgpn.pl
www.pogodynka.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10295
  • Odsłon artykułów: 29358796
  
  ';