Warunki pogodowe w górach Polski (20.09.2019)

Kategoria: Warunki / Pogoda

Dzisiaj co prawda szykują się jeszcze gęste chmury. Dzień będzie lub bardziej już jest raczej pochmurny. Jutro już zrobi się znacznie lepiej. Mimo ciągle jeszcze gdzieniegdzie pojawiających się chmur, szykuje się dużo bardziej słoneczna aura. Tego słońca (jasnego, czystego nieba), nie zabraknie też, a może przede wszystkim, w niedzielę. A w Karkonoszach całkowicie słoneczna pogoda zrobi się już jutro (i potrwa również do niedzieli).

W Tatrach dzisiaj i jutro szykuje się sporo słońca. Zdecydowanie jednak więcej w całych tych górach będzie go jutro. Pojutrze już sytuacja zmieni się diametralnie. Czekają nas gęste chmury.

2009gory
fot. baza zdjęć PG - Góra Śnieżka, autor - Elżbieta Rzepecka

Pamiętajmy, że to już jesień. I ta kalendarzowa, ale i ta górska – faktyczna. Był pierwszy drobniutki śnieg, chłodne poranki i wieczory, krótsze dni... Z drugiej strony góry o tej porze roku wyglądają przepięknie. Mimo zatem tych pogodowych mankamentów, warto po nich o tej porze roku wędrować. Tu bywać i je eksplorować. Ale przede wszystkim warto to robić z głową, być do tego odpowiednio przygotowany i wyekwipowany...

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10106
  • Odsłon artykułów: 28127869
  
  ';