Warunki pogodowe w górach Polski (15.11.2019)

Kategoria: Warunki / Pogoda

Ten weekend spędzony w górach nie będzie jakiś wyjątkowo przyjemny. Nadciągają chmury, dni z przewagą chmur, chociaż istotne jest to, że ma nic nie padać. Mimo, że w Tatrach padać raczej również nic nie powinno, pogoda na pewno nie będzie sprzyjała górskim wycieczkom. Ma być ciągle wietrznie. Poza tym chmury, chociaż i pojawią się również pewne rozpogodzenia. Najgorzej czyli najbardziej pochmurno, szaro i nieciekawie ma zrobić się jutro.

1511warun
fot. baza zdjęć PG - Okrąglica, Trzy Korony, Pieniny, autor - Maciej Kubat

Po ostatnich opadach śniegu i ogłoszeniu przez TOPR I stopnia zagrożenia lawinowego, komunikaty tego typu zostały na powrót zawieszone. Na chwilę obecną bowiem, zagrożenie tego rodzaju obiektywnie nie występuje.

Osoby, które po ostatnim ataku zimy upatrywały szansy na szybsze rozpoczęcie sezonu narciarskiego nie będą zadowolone z prognoz na najbliższe dni. Niskie temperatury w górach utrzymają się do wtorku. Będzie im towarzyszył porywisty wiatr, miejscami powodujący zwieje śnieżne. Ale już w drugiej połowie tygodnia zrobi się cieplej, a śnieg zostanie zastąpiony przez deszcz.

Warto podkreślić, że nawet kiedy w ciągu dnia jest dosyć ciepło i świeci słońce, ranki i wieczory są już bardzo chłodne. Nawet rękawiczki są wtedy niezbędne! Czołówka, ciepła herbata w termosie, kurtka oraz buty powyżej kostki również. W doborze odpowiedniego wyposażenia na ten właśnie czas z pewnością posłuży nasz górski sklep i produkty jakie tam znajdziemy. Pracujące tam osoby zapewne doradzą w każdym szczególe...

 

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10101
  • Odsłon artykułów: 28085331
  
  ';