Zima, zima zbliża się już wielkimi krokami. TOPR ogłosił po raz drugi już w tym miesiącu stopień zagrożenia lawinowego. Póki co kształtuje się on na najniższym poziomie (pierwszy w pięciostopniowej skali). Sam jednak fakt powinien dawać już sporo do myślenia. Na domiar złego, w sobotę zdarzył się wypadek lawinowy pod Rysami. Było to pierwsze zdarzenie tego typu w Tatrach w tym sezonie. Śnieg porwał jedną osobę. Na szczęście obyło się bez poważniejszych konsekwencji. W akcji ratunkowej pomagał słowacki śmigłowiec.

Przypomnijmy, że "Sokół" przechodzi coroczny przegląd techniczny.

Jak już jesteśmy w tym temacie, zakończył się przegląd i serwis kolejki na Kasprowy. Jeśli pogoda jest odpowiednia, można już nią kursować bez przeszkód.

2611tatry
fot. baza zdjęć PG - Rakoń

Obecnie, warunki turystyczne w Tatrach są trudne. Powyżej 1600 m n.p.m. leży śnieg. Jest ślisko i niebezpiecznie. W miejscach zalesionych, po ostatnich wichurach, spotkać też można gdzieniegdzie „walające się” luźno gałęzie. Są one na bieżąco usuwane, ale jednak...

Warto też wspomnieć o haśle: Tatry w Twoich rękach, gdzie TPN zaprasza do współpracy artystów, ludowych twórców, rękodzielników i projektantów, by razem z nimi stworzyć nową linię oryginalnych i wysokiej jakości produktów będących pamiątkami z Tatr.

Jednocześnie trwa nabór partnerów na przyszły rok w ramach programu: Gotowi w góry. Chodzi o informowanie turystów, jak przygotować się do wędrówki w góry jeszcze przed wyruszeniem na szlak.

Warunki pogodowe i pora roku biją wręcz na alarm! To już ostatni dzwonek by skompletować bezpieczny, sprawdzony, profesjonalny sprzęt. W tym celu zapraszamy do naszego sklepu. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie.


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
https://tpn.pl/,
http://www.topr.pl/
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski