Zdaje się, że dodatnie temperatury zdominowały polską aurę. W wielu ośrodkach wciąż jest bardzo dobrze. Jednak w niektórych zamiast białego puchu miłośnicy szusowania spotykają na stokach zmrożony śnieg i oblodzenia. Na Górze Kamieńsk miniony weekend mógł być ostatnim w tym sezonie zimowym.

Góra Kamieńsk
Dodatnie temperatury, które zdominowały w ostatnim czasie polską aurę dają porządnie „w kość” Górze Kamieńsk. Jeżeli słupki na termometrach utrzymają się na obecnym poziomie, to ostatni weekend stycznia może być ostatnim w tym zimowym sezonie. Temperatura była dodatnia przez cały tydzień, dochodząc w czwartek do 10 stopni Celsjusza. Dziś na stoku 4 stopnie. Jest to jak wiadomo nie bez znaczenia dla pokrywy śnieżnej, która bardzo się zmniejszyła i wciąż maleje (obecnie 1 - 60 cm). Póki co, mimo utrudnionych warunków narciarskich, czynne są wszystkie trasy (z tym, że trasa nr 2 czynna w 1/3 długości). Kolej krzesełkowa i mały wyciąg talerzykowy czynne, duży wyciąg talerzykowy nieczynny. Występują liczne przetarcia i oblodzenia, przez co trzeba zachować szczególną ostrożność na stoku.

615

Fot. http://gorakamiensk.info/

Kotelnica Białczańska

Na Kotelnicy dużo śniegu i lekko powyżej zera, a w rezultacie doskonałe warunki na szusowanie. Uruchomiono wszystkie wyciągi i otwarte wszystkie trasy, na których pokrywa śnieżna dochodzi miejscami do 100 cm. Można też spróbować swoich sił na trasach biegowych. Otwarte są trasy T1 - T4 z pokrywą śnieżną 30 - 50 cm.

Wartym wspomnienia newsem jest kolejna edycja OSCYP Snowboard Contest, od której dzielą nas niecałe dwa tygodnie. Już 7 lutego na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej odbędą się największe w Polsce zawody snowboardowe. Oprócz kultowych pojedynków na snowboardowe tricki na ósmej edycji OSCYPa nie zabraknie również innych atrakcji, m.in. GoPro Best Video Contest i konkurs na najwyższe Ollie. Szczegóły tutaj.

Wszystkim miłośnikom białego puchu przypominamy również o Red Bull Bieg Zbójników, który odbędzie się w Białce Tatrzańskiej 27 lutego o godzinie 12:00. Szczegóły tutaj.

Jurgów
W Jurgowie słupki rtęci wskazują 1°C. Do wieczora temperatura wzrośnie do 4 stopni. Aktualnie poszusujemy na wszystkich trasach, na których pokrywa śnieżna wynosi 30 - 150 cm. Czynne są również wszystkie koleje krzesełkowe i wyciągi orczykowe. Wszystkich tych, którzy odwiedzają stronę JurgowSki.pl może zainteresować, że od piątku, dzięki nowo zainstalowanej kamerce, można sprawdzić, jakie warunki panują na wyciągach dla początkujących narciarzy (widok na „ośle łączki”).

Zieleniec
„Aura zaczyna grać na naszą korzyść!”, możemy przeczytać na facebookowym profilu Zieleniec Ski Arena. Co kryje się za tym pozytywnie brzmiącym komunikatem? Słupki rtęci zawędrowały do 1 stopnia powyżej zera chociaż temperatura odczuwalna wynosi -1°C. Stok pokryła mgła zmniejszająca widoczność. W rezultacie można pojeździć na 32 z 39 tras, na które zabierze nas 21 z 24 wyciągów. Pokrywa śnieżna wynosi 10 - 65 cm.

W sobotę na zielenieckim stoku Gryglówka gościła druga odsłona eventu Red Bull Zjazd na Krechę. Kolejny przystanek imprezy odbędzie się 6 lutego w Szczyrku na stoku Juliany.

Gubałówka
Warunki na zakopiańskiej Gubałówce dobre. Weekend upłynął pod znakiem lekkiego mrozu - szkoda, ze nie prószyło. Pokrywa śnieżna 40 - 70 cm.

Luty minie na Gubałówce pod znakiem licznych atrakcji. W każdą środę i sobotę „Magiczne Środy” i „Góralskie Soboty”, a z okazji Walentynek, 13 lutego, „Zakochana Gubałówka”. Szczegóły tutaj

Jaworzyna Krynicka
We wczorajszym komunikacie narciarskim mogliśmy przeczytać, że warunki na stokach są dobre. Temperatura na szczycie -2°C, w dolnych partiach -1°C. Czynne są: trasa nr 1 (2600m), trasa nr 3 (700m), trasa nr 2 (900m), trasa 2a (900m), trasa 6 (1000m) oraz trasa szkoleniowa z wyciągiem Żółwik. Stacja narciarska jest otwarta od 9:00 do 18:00 (kolej gondolowa czynna od 9:00 - 18:00, kolej krzesełkowa na trasie nr 6 czynna od 9:00 do 16:00, kolej krzesełkowa na trasie nr 2 czynna od 9:00 do 15:30, wyciągi czynne od 9:00 - 17:30. Snowpark czynny od 9:00 do 16:00.

Szrenica
Termometry na dolnej stacji Szrenica I wskazują obecnie 3,3°C. Temperatura na stacjach górnych wynosi 0°C. Zachmurzenie niewielkie. Pojeździmy na nartostradach „Puchatek”(również w nocy) oraz „Śnieżynka”, ale warunki narciarskie są trudne. „Fis”, „Lolobrygida” i „Hala Szreniecka” pozostają nieczynne.

Zawoja
Na szczycie Mosornego Gronia 0°C i lekki zachodni wietrzyk. Widzialność dobra. Na trasie zjazdowej Mosorny Groń 50 - 80 cm sztucznego śniegu i dobre warunki narciarskie. Podobne warunki przy wyciągach Baca, tam 20 - 40 cm śniegu. Najwięcej śniegu, do 90 cm, przy wyciągach Wojtek. Tam szusuje się najlepiej!

Szczyrk
W Szczyrku ciepło. W dolinach 3°C, jutro nawet 7°C . W górach utrzymuje się jeszcze lekki mróz, -1°C , ale nie na długo - na jutro prognozuje się 4 stopnie powyżej zera. W związku z utrzymującymi się dodatnimi temperaturami niektóre trasy zostały zamknięte. Obecnie pojeździmy na sześciu z siedemnastu tras, łącznie 6 km szusowania. Czynnych również 7 wyciągów: III, V, VI, VII, VIII, IX, XII.

Korbielów-Pilsko
Rano na otwartych trasach temperatura wynosiła 0°C. W górnej części Korbielowa trochę zimniej. Na stoku występują oblodzenia i przetarcia. Poszusujemy na sześciu trasach: Korbielów Kamienna - Solisko (710 m), Korbielów Kamienna - Solisko (750 m), Baba Jaga (700 m) i Cypisek (300). Najmłodsi narciarze/snowboardziści mogą próbować swoich sił w Przedszkolu Dimbo.

Szczawnica-Palenica
Według dzisiejszego komunikatu narciarskiego na stoku 0°C i od 40 do 60 centymetrów śniegu.

7 lutego na szczawnickiej Palenicy odbędą się Mistrzostwa Polski Amatorów w narciarstwie. Ze względu na zawody Palenica I będzie zamknięta do godziny 14:00.

Źródła:

http://zieleniec.pl/
http://gorakamiensk.info/
http://www.bialkatatrzanska.pl/
http://www.jaworzynakrynicka.pl/
http://sudetylift.com.pl/
http://korbielow.net/
http://www.szczyrkowski.pl/
http://www.pkl.pl/
http://www.skiinfo.pl/