Zapraszamy do najświeższej, powalentynkowej odsłony „Warunków pogodowych na polskich stokach”.

Góra Kamieńsk
Od kilku tygodni warunki narciarskie na Górze Kamieńsk stopniowo pogarszały się. Utrzymujące się dodatnie temperatury powoli niszczyły pokrywę śnieżną, aż w końcu podjęto decyzję o zamknięciu wszystkich tras (w weekendy dla turystów i rowerzystów wciąż czynna jest kolej linowa i część gastronomiczna). Według gorakamiensk.info, sprzyjające warunki pogodowe umożliwią odtworzenie warunków narciarskich na trasach w przeciągu dwóch dni. Tyle że na śnieg raczej się nie zapowiada…

Kotelnica Białczańska
Warunki na Kotelnicy pozostają niezmiennie świetne. Słupki rtęci wskazują lekko dodatnią temperaturę, na co dzień na stoku dobra widoczność i dużo śniegu. W rezultacie, tak tydzień temu (w zasadzie również dwa tygodnie temu), możemy jeździć na wszystkich trasach i korzystać ze wszystkich wyciągów.

W lutym na Kotelnicy mnóstwo atrakcji. Po pierwsze nowa, odświeżona odsłona mistrzostw Polski we freeskiingu (Polish Freeskiing Open), która wraca w postaci festiwalu sportów zimowych. 19 i 20 lutego na wielkiej skoczni zobaczymy emocjonujące zmagania narciarzy, snowboardzistów i specjalistów od rowerowego dirtu. Przygotowane wybicia pozwolą narciarzom i snowboardzistom na skoki na odległość nawet 20 metrów. Zapowiada się niesamowite widowisko!

Wszystkim miłośnikom białego puchu przypominamy również o Red Bull Bieg Zbójników, który odbędzie się w Białce Tatrzańskiej 27 lutego o godzinie 12:00. To właśnie wtedy „zbójnicy” zmierzą się z siedmiokilometrową trasą prowadzącą na sam szczyt Jankulakowskiego Wierchu. Jako że do zawodów zostały niecałe trzy tygodnie, Red Bull zaprasza wszystkich miłośników nart biegowych na otwarte, bezpłatne treningi z Anna Guzik, które odbędą się 13 i 26 lutego.

Jurgów
W zeszłym tygodniu sporo sypało, a weekend upłynął pod znakiem lekkich przymrozków, słońca i dobrze zmrożonego stoku. Obecnie niewiele powyżej zera, ale słupki rtęci mają opaść do zera już jutro. Pojeździmy na wszystkich trasach. Czynne są wszystkie wyciągi.

Zieleniec
„Jeszcze zima nie zginęła!” - w tak obiecujący sposób zatytułowano dzisiejszy artykuł na stronie zieleniec.pl. Faktycznie, w znanej wszystkim wielbicielom białego szaleństwa części Dusznik-Zdroju znakomite warunki do szusowania. Wygląda na to, że zima na dobre zadomowiła się w województwie dolnośląskim. Na stoku Lekki mróz, opady śniegu i brak jakiejkolwiek odwilży na horyzoncie. Dobra aura przekłada się na otwarte trasy i czynne wyciągi - obecnie to 32 z 39 tras i 21 z 24 wyciągów.   

Luty to nie w Zieleńcu nie tylko fantastyczna aura, ale i niezwykła atmosfera i liczne atrakcje. Kalendarz lutowych wydarzeń urozmaicą takie wydanie jak Zimowa aTRUCKja (19 lutego), Dziecięcy Puchar Orlicy (27 lutego) czy Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży(27 lutego - 2 marca). Szczegóły tutaj.  

Gubałówka
Na zakopiańskiej Gubałówce dziś mgliście, temperatura lekko dodatnia - około 3°C.

Jaworzyna Krynicka
Na szczycie Jaworzyny 3 stopnie. W dolnych partiach 5 stopni. Trochę wieje. Prognozowane są zamglenia i opady deszczu/śniegu. Czynne trasy: trasa nr 1 (2600m), trasa nr 2 (900m), trasa nr 3 (700m) trasa 2a (900m), trasa nr 6 (1000) oraz trasa szkoleniowa z wyciągiem Żółwik. Na trasach zalega 20 - 90 cm śniegu.

jaworzyna 1

Fot. jaworzynakrynicka.pl

Szrenica

Temperatura przy górnych stacjach Karkonosz Express i Szrenica II wynosi -3°. Znacznie cieplej w dolnych partiach, 1 powyżej zera. Na stoku zalega mgła, wieje delikatny wiatr. Pojeździć można na nartostradach Puchatek i Śnieżynka, ale warunki narciarskie są trudne. Występują oblodzenia i wytopienia śniegu. Trzeba uważać!

Zawoja
Słupki rtęci wskazują lekko dodatnią temperaturę, obecnie 1°C. Widoczność na stoku jest ograniczona. Wszystkie wyciągi są czynne. Na trasie zjazdowej Mosorny Groń do 80 cm śniegu, przy wyciągach Baca i Wojtek pokrywa śnieżna jest nieco mniejsza.

Szczyrk
Po zeszłotygodniowych opadach śniegu w Szczyrku pięknie i zimowo. Pojeździmy na 6 z 17 tras, ale na wielu odcinkach warunki narciarskie są trudne, szczególnie na dolnym odcinku trasy nr 2.

szczyrkowsku

Fot. szczyrkowski.pl

Źródła:

http://zieleniec.pl/
http://gorakamiensk.info/
http://www.bialkatatrzanska.pl/
http://www.jaworzynakrynicka.pl/
http://sudetylift.com.pl/
http://korbielow.net/
http://www.szczyrkowski.pl/
http://www.pkl.pl/
http://www.skiinfo.pl/