W kolejnej odsłonie „Warunków pogodowych na polskich stokach” dowiemy się, że w wielu ośrodkach narciarskich weekend wygląda obiecująco. Wszystko dzięki opadom śniegu, które obficie przykryły polskie stoki. Zapraszamy do lektury.

Kotelnica Białczańska
Na Kotelnicy Białczańskiej w zasadzie bez zmian. Lekki przymrozek i dużo śniegu przekładają się na doskonałe warunki na białe szaleństwo na świeżym powietrzu. Czynne są wszystkie wyciągi i trasy, na których pokrywa śnieżna dochodzi miejscami do 100 cm. Można też spróbować swoich sił na trasach biegowych. Otwarte są trasy T1 - T4 z pokrywą śnieżną 30 - 50 cm.

Wszystkim miłośnikom białego puchu przypominamy również o Red Bull Bieg Zbójników, który odbędzie się w Białce Tatrzańskiej 27 lutego o godzinie 12:00. Szczegóły tutaj.

Jurgów
„Wsyndy śniega nasuło”, możemy przeczytać na jurgowskim portalu internetowym. Obfite opady atmosferyczne zdecydowanie poprawiły warunki narciarskie. Słupki rtęci wskazują 0°C. W nocy temperatura prawdopodobnie nieznacznie wzrośnie. Czynne są wszystkie koleje krzesełkowe i wyciągi orczykowe. Poszusujemy na większości jurgowskich tras, na których pokrywa śnieżna niejednokrotnie przekracza 100 cm. Dziś nieczynna jedynie trasa nr 5 (czarna).  

jurgow 20ii

Fot. jurgowski.pl

Zieleniec
Ostatni tydzień minął w Zieleńcu pod znakiem warunków, które na pewno satysfakcjonowały miłośników białego puchu. Z wyjątkiem czwartku, kiedy miało miejsce nieznaczne ocieplenie z przelotną mżawką, w Zieleńcu utrzymywały się ujemne temperatury, często prószyło. Dzięki przedweekendowym opadom śniegu na stoku przybyło około 15 cm śniegu. Wczorajsze przymrozki umożliwiły dośnieżanie stoków. Obecnie na stoku około -2 stopnie i duże zachmurzenie. Dla miłośników szusowania jest dostępne 21 wyciągów oraz 32 trasy narciarskie, na których zalega nawet do 70cm śniegu.

Gubałówka
Słupki rtęci zjechały dziś do 2 stopni poniżej zera. Na Polanie Gubałówka 30-60 cm śniegu.

Dziś na Gubałówce kolejna odsłona cyklicznego eventu „Góralska sobota”. Będzie się działo! Między innymi pokaz rzeźbienia w lodzie z muzyką i światłem, nauka góralskiego tańca czy magiczny pokaz FIRESHOW z królową śniegu i wieżą maga!

Jaworzyna Krynicka
Krynicki portal narciarski podaje, że warunki do szusowania są trudne. Powłokę stoku pokrywają przetarcia i oblodzenia. Na szycie dość zimno, -4 stopnie. W dolnych partiach wyraźnie cieplej, 0°C. Poza tym słaby wiatr i duże zachmurzenie. Wczorajsze opady zasiliły pokrywę śnieżną o 5-10 cm. Obecnie na stoku od 10 do 80 cm śniegu. Czynne trasy: trasa nr 1 (2600m), trasa nr 2 (900m), trasa nr 3 (700m) trasa 2a (900m) oraz trasa szkoleniowa z wyciągiem Żółwik.

Szrenica
Warunki narciarskie na stokach w Szklarskiej Porębie nie należą do najbardziej sprzyjających. Otwarte nartostrady to Puchatek, Śnieżynka i część Lolobrygidy. Powłokę stoku pokrywają przetarcia, oblodzenia i wytopienia śniegu. Na szycie dość zimno, -3,5 stopnia. Im niżej, tym cieplej - przy stacji Szrenica I temperatura wynosi 0,4 stopnia.

Zawoja
Termometry w zawojskim ośrodku narciarskim wskazują 2 stopnie poniżej zera. W zależności od trasy panują dobre lub bardzo dobre warunki narciarskie. Przy trasie zjazdowej OTN Mosorny Groń do 80 cm naturalnego śniegu. Przy wyciągach Baca i Wojtek 30 - 60 cm sztucznego puchu.

Szczyrk
W Szczyrku ciepło, 5 stopni powyżej zera. Na poniedziałek prognozowany „upał”, aż 9 stopni. Według dzisiejszego komunikatu narciarskiego na większości 9 km otwartych tras panują dobre i bardzo warunki narciarskie. Szczególnie przyjemnie szusuje się na trasie nr 2 z Małego Skrzycznego na Halę Skrzyczeńską i trasie nr 3 ze Skrzycznego na Hale Skrzyczeńską. Natomiast warunki trudne na trasie nr 7 od Suchego do Soliska i trasie nr 11 Golgota.

szczyrk

Fot. szczyrkowski.pl

 

Korbielów-Pilsko
Początek tygodnia był bardzo obiecujący. Stoki pokryło kilkanaście centymetrów świeżego śniegu, przez co - szczególnie w górnych partiach - warunki narciarskie były bardzo dobre. Późniejsze zawirowania pogody pogorszyły warunki na stokach, ale ostatnie opady (10 - 20 cm) powrotnie poprawiły sytuację. Mimo wszystko warunki wciąż można określić jedynie jako dostateczne. Jedynie na trasie z Kopca do Hali Miziowej są dobre.

Źródła:

http://zieleniec.pl/
http://gorakamiensk.info/
http://www.bialkatatrzanska.pl/
http://www.jaworzynakrynicka.pl/
http://sudetylift.com.pl/
http://korbielow.net/
http://www.szczyrkowski.pl/
http://www.pkl.pl/
http://www.skiinfo.pl/