Poweekendowa, ostatnia w lutym odsłona „warunków pogodowych na polskich stokach”. Zapraszamy do lektury.

Kotelnica Białczańska
W sobotę na Kotelnicy Białczańskiej można było poczuć prawdziwie zbójecką atmosferę. Zawodnicy z całej Polski zmierzyli się w wyścigu, który odbył się w Białce Tatrzańskiej. Największym sprytem i zbójeckim temperamentem wykazał się tego dnia Andrzej Pradziad z wynikiem 00:25:49, najlepsza wśród kobiet z czasem 00:28:34 była Martyna Galewicz.

W związku z zawodami na trasach 4 i 4a oraz na przejazdach do tras nr: 5,6,6a i 7 występowały pewne utrudnienia, ale zostały już zażegnane. Słupki rtęci pokazywały dziś nawet 8 stopni. Obecnie w Białce nieco ponad 2 stopnie i od 0 do 80 cm śniegu na trasach.  

Jurgów
Przy Stacji Narciarskiej Jurgów 3 stopnie i pokrywa śnieżna o grubości 20-80 cm. Pojeździmy na wszystkich trasach z wyjątkiem trasy nr 5 (czarnej). Wszystkich szusujących w Jurgowie może zainteresować informacja, że od 1 marca nastąpi zmiana godzin otwarcia stacji narciarskiej. Szczegóły tutaj.

Zieleniec
Weekendowe przymrozki umożliwiły prowadzenie prac związanych z dośnieżaniem stoków i stworzyły w Zieleńcu idealne warunki do szusowania. Wczoraj w ciągu dnia termometry wskazywały -3,5°C, świeciło dużo słońca. Obecnie słupki rtęci wskazują 0 stopni chociaż odczuwalna temperatura jest dużo niższa. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddano 21 wyciągów i 32 trasy narciarskie, na których zalega do 70 cm śniegu. Według zieleniec.pl, tak duża pokrywa śniegu to efekty prac związanych z naśnieżaniem stoków oraz odpowiednim wykorzystaniem magazynów śniegowych.

Gubałówka
Weekend na Gubałówce minął pod znakiem lekko ujemnej temperatury i słonecznej aury. Obecnie na Polanie Gubałówka 30-80 cm śniegu i minimalnie powyżej zera.

Do Snowparku Goobaya nadciąga arcyciekawy event, którego nie możecie przegapić! 5 marca, czyli za tydzień w sobotę, w zakopiańskim snowparku odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów PZN w snowboardzie i narciarstwie freeski. Udział w mistrzostwach wezmą między innymi Katarzyna Rusin i Jakub Wolak.

Jaworzyna Krynicka
Słupki rtęci na szczycie pokazywały dziś w ciągu dnia około -5 stopni, na dole nieco cieplej, -2 stopnie. Aura z pewnością sprzyjała białemu szaleństwu chociaż z uwagi na dość liczne zamglenia trzeba było zachować ostrożność. Pojeździmy na trasie nr 1 (2600 m), 2 (900 m), 2a (900 m), 3 (700 m) oraz trasie szkoleniowej z wyciągiem żółwik. Pokrywa śnieżna na wymienionych trasach wynosi 20 - 80 cm.

Szrenica
W Szklarskiej przy stacjach górnych Karkonosz Express i Szrenica II temperatura wynosi -2,5 stopnia. Przy stacji dolnej Szrenica I zdecydowanie cieplej, 0,4 stopnia. Poszusujemy na Puchatku, Śnieżynce oraz górnej części nartostrady Lolobrygida. Od wczoraj na Puchatku pojeździmy również nocą.

Zawoja
Według portalu zawoja-ski.pl, warunki narciarskie w Zawoi dobre lub dostateczne. Najlepiej szusuje się na trasie zjazdowej Mosorny Groń i przy wyciągach Wojtek. Tam do 70 cm śniegu. Przy wyciągach Baca do 40 cm sztucznego śniegu.

Szczyrk
Warunki narciarskie w weekend były niezłe. Z tego powodu można było poszusować wieczorem również na trasie nr 7 z Suchego do Soliska. Obecnie w Szczyrku 2 stopnie. Jutro (w poniedziałek) prawdopodobnie trochę pokropi, ale na wtorek prognozowany jest powrót ujemnych temperatur. Pojeździmy na 6 z 17 tras, co daje 6 km szusowania. Średnia grubość pokrywy śnieżnej wynosi 23 cm.

szczyrk

Fot. szczyrkowski.pl

Korbielów-Pilsko

Weekend w Korbielowie dość mroźny. W sobotę nawet -7. Teraz słupki rtęci wskazują około -2 stopnie. Na trasach z Kopca do Hali Miziowej warunki narciarskie można określić jako bardzo dobre / dobre. Według korbielow.net, ta trasa jest ewenementem pod względem ilości naturalnego śniegu podczas tak mało śnieżnej zimy. Z Pilska do Halli Miziowej równie dobry „warun” - jedynie dolny odcinek, przy początkowej stacji wyciągu nr VII jest wywiany.

Źródła:

http://zieleniec.pl/
http://gorakamiensk.info/
http://www.bialkatatrzanska.pl/
http://www.jaworzynakrynicka.pl/
http://sudetylift.com.pl/
http://korbielow.net/
http://www.szczyrkowski.pl/
http://www.pkl.pl/
http://www.skiinfo.pl/