Szóstego marca wracamy z nową odsłoną serii pt. „Warunki pogodowe na polskich stokach”.

Kotelnica Białczańska
Weekend na Kotelnicy nie rozczarował, aura sprzyjała szusowaniu, trasy były wyratrakowane i dobrze przygotowane.

kotelnica facebook

Fot. Kotelnica Białczańska Facebook

Jurgów

Z początkiem marca uległy zmianie godziny otwarcia ośrodka narciarskiego w Jurgowie. Teraz wszystkie koleje i wyciągi są czynne już od godziny ósmej. Czynne zarówno koleje (A i B), jak i wyciągi C-F. Grubość pokrywy śnieżnej waha się między 20-60 cm.

Zieleniec
Miniony tydzień, dzięki przymrozkom i obfitym opadom śniegu w dużym stopniu poprawił warunki na stokach Zieleniec Ski Arena. Niestety obecnie ma miejsce poweekendowe załamanie pogody. Kropi śnieg z deszczem, stok pokryła mgła. Słupki rtęci wskazują od 0 do 1 stopnia. Na szczęście rozpogodzić ma się bardzo prędko! Obecnie dostępnych jest 21 wyciągów i 34 tras narciarskich, na których zalega do 95 cm śniegu.

Warto przypomnieć, że Od 29 lutego rozpoczął się niski sezon, a co za tym idzie obowiązują niższe ceny karnetów Zieleniec SKI Pass. Obecnie karnet 09:00-16:00 od poniedziałku do piątku kosztuje 45 PLN normalny i 35 PLN ulgowy oraz od soboty do niedzieli 60 PLN normalny i 50 PLN ulgowy. Wyciągi czynne są codziennie od godziny 09:00 do 22:00.

Gubałówka
W weekend sporo atrakcji na Gubałówce, głównie za sprawą Mistrzostw Polski seniorów PZN w snowboardzie i narciarstwie freeski, który odbył się w sobotę w Snowparku Goobaya. Warunki były wyśmienite - 1 stopień poniżej zera i pokrywa śnieżna na poziomie 30 - 80 cm.

Jaworzyna Krynicka
Według dzisiejszego komunikatu narciarskiego portalu jaworzynakrynicka.pl, warunki do szusowania są dobre. Na szczycie słupki rtęci wskazują 1,5 stopnia, w dolnych partiach jest cieplej, ponad 5 stopni. Wieje umiarkowany wiatr. Pokrywa śnieżna do 40 cm. Pojeździmy na trasie nr 1 (2600 m), trasie nr 2 (900 m), trasie nr 2a (900 m) oraz trasie szkoleniowej z wyciągiem Żółwik.

Szrenica
Na stokach ośrodka narciarskiego w Szklarskiej Porębie bez większych zmian. Poszusujemy na  Puchatku, Śnieżynce oraz górnej części nartostrady Lolobrygida. Przy stacjach górnych Karkonosz Express i Szrenica II jest dość mroźnie, -3,2 stopnia. Zdecydowanie cieplej przy stacji górnej Szrenica I, 1,1 stopnia. Pokrywa śnieżna wynosi 30 -55 cm.

Zawoja
Kolej linowa na Mosorny Groń nieczynna do odwołania z powodu silnego wiatru. Nieczynne również wyciągi Baca, dla których sezon narciarski 2015/2016 zakończył się. Pojeździmy natomiast na trasach przy wyciągach Wojtek, gdzie warunki zdają się być sprzyjające - od 30 do 60 cm śniegu. Od początku marca godziny pracy wyciągów uległy zmianie: pon-pt 9:00-18:00, sob-ndz 9:00-20:00.

Szczyrk
Jeszcze wczoraj na stoku lekko zmrożony śnieg i trochę słońca. Dziś na szczycie 3 stopnie, w dolnych partiach 6 stopni. Pojeździmy na 6 z 17 tras, co daje łącznie 5 km szusowania. Średnia grubość pokrywy śnieżnej wynosi 19 cm.

Korbielów-Pilsko
W Korbielowej na szczycie 0°C , w dolnych partiach 6 stopni. Najlepsze warunki na trasie Kopiec - Hala Miziowa. Wieje wiatr ze średnią prędkością 6m/s z porywami. Od jutra (07.03.2016) do piątku (11.03.2016) w godzinach 8:00 - 16:00 będą działały wyciągi:

-Kolej krzesełkowa Korbielów-Strugi - Szczawiny
-Wyciąg nr VII Hala Miziowa – Pilsko
-Wyciąg talerzykowy Hala Miziowa – Kopiec
-Kolej Krzesełkowa 4 osobowa Kamienna - Solisko od godz. 16.00 - 20.00

Źródła:

http://zieleniec.pl/
http://gorakamiensk.info/
http://www.bialkatatrzanska.pl/
http://www.jaworzynakrynicka.pl/
http://sudetylift.com.pl/
http://korbielow.net/
http://www.szczyrkowski.pl/
http://www.pkl.pl/
http://www.skiinfo.pl/