Właściciele wyciągów zacierają ręce. Będą Dutki. Śniegu ciągle przybywa i raczej nie zanosi na jakieś zmiany w tej kwestii. Trasa w Kotle Gąsienicowym - już czynna. Dużo uzależnione jest od warunków pogodowych, chociaż stoki narciarskie na Kasprowym mają w tym roku ogromne szanse aby ruszyć jako pierwsze w Polsce. Przygotowano już nawet specjalne oferty skipassów:

Szczegóły dotyczące warunków pogodowych i cen znajdują się na stronie www.pkl.pl.

Miłym gestem i ukłonem w stosunku do narciarzy są też promocyjne, obniżone ceny skipassów. Mają się one jednak utrzymać jedynie do 8 grudnia.

Sezon narciarski rozpoczął się także u naszych sąsiadów. W słowackich Tatrach Zachodnich w Rohackiej Dolinie nowoczesna kolejka i świeżo przygotowany stok czekają na turystów.

Aktualnie zatem śniegu jest dużo. Bez czekana, raków i doświadczenia nie ma co się nigdzie dalej zapuszczać. Warunki są zmienne. Generalnie obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego, ale pamiętajmy, że komunikat tego typu to jedynie informacja, która obok prognozy pogody ma pomóc w planowaniu wyjść w Tatry. I nawet już przy I stopniu zagrożenia lawinowego, bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia zimowego można stać się ofiarą wypadku lawinowego.

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Hala Gąsienicowa i Kasprowyzdjęcie z bazy zdjęć PG, Hala Gąsienicowa i Kasprowy

Bartek Michalak

Źródło:
http://www.portalgorski.pl/,
http://tpn.pl/,
Tygodnik Podhalański.