Zostań partnerem programu „Gotowi w góry”

Kategoria: Ze szlaku / Polska

W nazwie „Gotowi w góry” zawiera się główny cel projektu: informowanie turystów, jak przygotować się do wędrówek po Tatrach, jeszcze przed wyruszeniem na szlak, oraz upowszechnianie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa na szlaku. Tatrzański Park Narodowy tozpoczyna kolejny nabór partnerów do programu współpracy z kwaterodawcami.

Wyniki badań pokazują, że bardzo wielu turystów odwiedzających Tatry i Podhale szuka informacji o górach w miejscu zakwaterowania. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie w 2016 roku uruchomiliśmy program współpracy z lokalnymi kwaterodawcami. Bierze w nim udział już ponad 130 obiektów: hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych, dzięki którym ważne informacje docierają do tysięcy turystów. Miejsca te, pomagając turystom w przygotowaniach do górskich wycieczek i promując odpowiedzialne zachowania, wzmacniają świadomość gości odwiedzających Tatry.

2811turys

W obiektach noclegowych umieszczane są specjalnie zaprojektowane tablice z pakietami materiałów edukacyjnych o tym: jak przygotować się do wycieczki, co spakować, o czym pomyśleć przed ruszeniem na szlak i z zasadami obowiązującymi w Tatrzańskim Parku Narodowym. Codziennie rano do kwater przesyłany jest świeży komunikat turystyczny o warunkach panujących w Tatrach i zagrożeniach, a także prognoza pogody i aktualności. Kwaterodawcy otrzymują od nas materiały edukacyjne i informacyjne dla turystów, jak ulotki i mapy, przysługuje im także zniżka 25% na zakup naszych wydawnictw. Biorą również udział w szkoleniach prowadzonych przez pracowników TPN.

Za wspieranie misji edukacyjnej Parku w zakresie bezpieczeństwa w górach i szacunku dla dzikiej przyrody uczestnicy projektu wyróżnieni są oficjalnym tytułem Partnera TPN oraz rekomendacją na stronie tpn.pl.


Kwaterodawców zainteresowanych przystąpieniem do programu, zapraszamy do kontaktu pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Informacje o programie można uzyskać również pod numerem telefonu: 669 633 647. Liczba miejsc jest ograniczona.

źródło: Tatrzański Park Narodowy

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10149
  • Odsłon artykułów: 28608261
  
  ';