Święty Mikołaj odwiedzi zimową Krainię Światła na Gubałówce

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Turyści i mieszkańcy Zakopanego od kilku dni mogą podziwiać w ośrodku PKL Gubałówka zimową Krainę Światła. W mikołajkowy weekend na Gubałówce pojawi się święty Mikołaj, który będzie rozdawał ze swoich sań słodkie upominki. Prezentów wystarczy dla każdego, kto odwiedzi ośrodek PKL na Gubałówce od 6 do 8 grudnia.

Polskie Koleje Linowe po raz trzeci rozświetliły Gubałówkę zimowymi iluminacjami, które wprowadzają bajkowy i świąteczny nastrój. Tradycyjnie już mikołajkowy weekend w ośrodku PKL Gubałówka należy do najmłodszych. 6 grudnia w godzinach od 12:00 do 18:00 oraz 7 i 8 grudnia od 11:00 do 18:00 święty Mikołaj będzie czekał na dzieci w swoich saniach przy stacji górnej ośrodka i rozdawał najmłodszym słodkości  i niespodzianki.

– Gubałówka już od kilku lat zamienia się zimą w świąteczną Krainę Światła. Cieszymy się, że i w tym roku zawita do nas święty Mikołaj, by wręczyć dzieciom upominki – komentuje Patryk Białokozowicz z zarządu PKL. Kraina Światła otwarta jest codziennie od godz. 16:00, aż do końca lutego.

0512pk

PKL przygotowały mikołajkowe atrakcje nie tylko na Gubałówce. 8 grudnia o godz. 16:00 przy górnej stacji kolei PKL na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju Mikołaj rozświetli udekorowaną 7-metrową choinkę, której uruchomienie zainaguruje tegoroczny Park Światła. Od godz. 14:00 do 17:00 na całe rodziny czekać będą  konkursy z nagrodami przy muzyce na żywo i ognisko.

Iluminacje przywitają gości już przy samym dojściu do dolnej stacji kolei na Górę Parkową. W tym roku do Parku Światła będzie prowadzić wielka świetlista brama, widoczna z krynickiego deptaka. Na odwiedzających Górę Parkową, oprócz znanych już z poprzednich lat dekoracji, np. krynickich sani z parą koni, inspirowanych historycznymi fotografiami Krynicy, z lat 20. XX wieku czekają zupełnie nowe atrakcje, chociażby ponad 6-metrowa, świetlna fontanna, w której woda nigdy nie zamarza.

Park Światła czynny jest codziennie, od godz.15:00 w godzinach pracy kolei, aż do końca lutego. Bilety na kolej PKL Gubałówka i PKL Góra Parkowa warto kupić on-line przez stronę www.sklep.pkl.pl.

Źródło:
mat.pras. PKL

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10145
  • Odsłon artykułów: 28517655
  
  ';