Warunki pogodowe w górach Polski (13.12.2019)

Kategoria: Ze szlaku / Polska

W górach szykuje się sporo chmur. Nie zabraknie też opadów deszczu, przelotnego śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Termometry pewnie wskazywać będą temperaturę powietrza nieznacznie tylko przekraczającą 0 stopni. Nie dotyczy to np. okolic Śnieżnika (temperatury powietrza poniżej 0 stopni), a poza tym pozostałe warunki pogodowe będą tu też wyjątkowo kiepskie.

W Tatrach warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne. Nadal obowiązuje I stopień zagrożenia lawinowego. Na najbliższe dni szykują się zachmurzeni oraz opady okresami słabego śniegu. W Tatrach Wysokich temperatury powietrza spadną poniżej 0 stopni. Będzie tam mocno wiał wiatr. Szczególni nieprzyjemnie i wietrznie zrobi się w niedzielę.

1412tatry

W ten wyjątkowy, świąteczny czas, łatwiej nam się zamyślić, zatracić, popełnić jakiś nawet głupi błąd, który w górach, w warunkach zimowych i na wysokości, może być w skutkach wręcz tragiczny. Miejmy się na baczności i ważmy każdy, nawet ten najmniejszy krok. Dbajmy też o właściwy sprzęt i ubiór, bo to nie raz i nie dwa może nam uratować życie.Sklep Górski

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10023
  • Odsłon artykułów: 27679017
  
  ';