A tymczasem w Tatrach (17.12.2019)

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Rok dobiega końca, a w naszych górach ciągle warunki trochę jesienne, a trochę zimowe. Po wcześniejszych opadach śniegu, wiejący ostatnio silny wiatr spowodował, że białego puchu jest już znacznie mniej. Z drugiej strony, niektóre masy śniegu uległy przemieszczeniu i na skutek przewiania ich w inne miejsca, śnieg tam jest niezwiązany z podłożem co automatycznie powoduje, że wyzwolenie lawiny tam jest dużo, dużo większe.

Na chwilę obecną obowiązuje I stopień zagrożenia lawinowego. W górach (niżej też) jest bardzo ślisko. O kontuzję nie trudno. Ostatnio w Tatrach dochodzi też do inwersji i bywa tam o wiele cieplej niż w Zakopanem. Po raz kolejny ma powiać halny.

1812bartek

Mimo wszystko, zaleca się zabieranie ze sobą (szczególnie na dalsze wycieczki) sprzętu zimowego i oczywiście czołówki oraz ciepłych ubrań! Przy okazji zapraszamy do naszego sklepu.

Póki co trasy narciarskie, nawet te w okolicach Kasprowego, są nieczynne. Powód jest jeden – brak śniegu. Na Kasprowy Wierch natomiast, wjedziemy kolejką bez problemu. Ostatnio nawet nie było słynnej „kolejki do kolejki”, co budziło wręcz zdziwienie!

Sklep Górski


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
https://tpn.pl/,
http://www.topr.pl/
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9859
  • Odsłon artykułów: 26910517
  
  ';