Za wstęp na tatrzańskie szlaki zapłacimy więcej

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Od 1 marca, TPN podniesie opłaty za wstęp na szlaki turystyczne. Każda dorosła osoba za jednorazowe wejście na szlak zapłaci 6 zł., czyli o 1zł. więcej niż dotychczas. Podwyższone zostały także stawki dla przewodników tatrzańskich, jak i dla fiakrów wożących turystów na szlaku do Morskiego Oka.

Szczegółowy cennik:

https://gazetakrakowska.pl/zakopane-podwyzka-w-tatrach-od-marca-drozeja-bilety-wstepu-na-szlaki-2801/ar/c1-14745470?fbclid=IwAR1054S2y4gmnaJQxyovnGepWhM2lbH-x9uteROobcko2meOuwVknUPKcLk

2901tpn
fot. baza zdjęć PG - Zakopane-Kuźnice, autor - Rafał Raczyński

Ostatnia podobna podwyżka miała miejsce w 2014 r Tego typu działanie (tak jest i tym razem) wynika głównie ze wzrostu kosztów utrzymania Parku, konserwacji szlaków, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej, a także związane jest z intensyfikacją aktywności tatrzańskich ratowników, ich coraz to lepszemu wyposażeniu sprzętowemu i najnowszymi szkoleniami.

Przypomnijmy, że 15% KAŻDEGO POJEDYNCZEGO BILETU WSTĘPU, idzie na konto TOPR. I tak dzieje się od lat! Dlatego argument o obowiązkowych ubezpieczeniach od wypadków w Tatrach na wzór Słowacji można dosyć łatwo w ten sposób obalić. U naszych sąsiadów bowiem czegoś takiego nie ma...

W przeciwieństwie do tego, fiakrzy póki co nie przewidują wzrostu cen za swoje usługi.

Żadne jednak opłaty, konserwacje szlaków, nakłady na ratowników TOPR itp., nie zastąpią zdrowego rozsądku, pokory, właściwego przygotowania sprzętowego i odpowiedniego ubrani.

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10135
  • Odsłon artykułów: 28390471
  
  ';