Skuterem po Karkonoszach, policja w akcji

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Dzięki czujności i przekazaniu informacji przez osoby, którym leży na sercu dobro przyrody w Karkonoszach, doszło do zatrzymania kierowcy skutera rozjeżdżającego ostoje cietrzewia w rejonie Jakuszyc.

Od dłuższego czasu Karkonoski Park Narodowy prowadzi kampanię informacyjną, której celem jest wyeliminowanie poruszania się poza szlakami turystycznymi w rejonie pasa granicznego od Jakuszyc do Szrenicy. Narciarze oraz osoby na rakietach poza szlakami to był niestety wierzchołek góry lodowej.

- Tej zimy nasze służby stwierdziły i udokumentowały proceder nocnych jazd skuterami w najcenniejszych przyrodniczo obszarach. Została powołana grupa operacyjna, która od miesiąca bardzo aktywnie zbierała informacje. Zawiązano szeroką koalicję instytucji, którym zależy na ochronie tego, co w Karkonoszach jest najcenniejsze – dzikiej przyrody - informują karkonoscy parkowcy.

1002karko

Przyroda nie zna granic w związku z czym grupa operacyjna jest międzynarodowa i stanowią ją: Straż Leśna z nadleśnictw - Szklarska Poręba, Śnieżka i Kamienna Góra; Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Komenda Wojewódzka Policji w Libercu (Republika Czeska), Straż Parku Karkonoskiego Parku Narodowego, Straż Krkonošského národního parku, Straż Graniczna.

- Wśród mieszkańców regionu oraz turystów nie ma tolerancji dla rozjeżdżania z hukiem gór. Dzięki zaangażowaniu wielu postronnych osób uzyskaliśmy informacje, które po pięciogodzinnej akcji służb zakończyły się skutecznym i bezpiecznym zatrzymaniem osoby łamiącej prawo. Do interwencji doszło w trudnym terenie górskim na obszarze pasa granicznego w samym centrum ostoi cietrzewia. Osoba zatrzymana stwierdziła, że doskonale wiedziała, że jest na terenie parku narodowego… - podali pracownicy KPN.

źródło: FB/Karkonoski Park Narodowy

 

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10143
  • Odsłon artykułów: 28438381
  
  ';