Tatrzańskie misie śpią w najlepsze

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Podczas gdy w większości kraju wiosna zbliża się wielkimi krokami, wszystko wskazuje na to, że w najwyższych polskich górach zima - mimo wysokich temperatur -rozgościła się w najlepsze. Dlaczego? No bo skoro tatrzańskie niedźwiedzie nadal mocno śpią...

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego podsumowali lutowe informacje z terenu. Śladów przebudzonych niedźwiedzi nie stwierdzono:

0903misie

Grzegorz Bryniarski, leśniczy Obwodu Ochronnego Morskie Oko: „W Morskim Oku po zakończeniu ferii zimowych nastał względny spokój. Ruch turystyczny wyraźnie zmalał. Zima jest kiepska, przez co warunki na szlakach przez większość czasu są bardzo trudne – mnóstwo lodu, odkrytych skał, na graniach miejscami śnieg wywiany.
Niedźwiedzie i świstaki na razie śpią, kozice w wyższych partiach, a jelenie na dole mają wystarczająco dużo jedzenia i są w dobrej kondycji.”

Leśniczy Marcin Nędza-Chotarski: „Na Hali Gąsienicowej warunki narciarskie i turystyczne były dosyć dobre. Pod koniec miesiąca same granie były mocno wywiane i oblodzone. W takich warunkach warto poruszać się w rakach. Mimo temperatur wysokich jak na tę porę roku na ślady przebudzonych niedźwiedzi jeszcze nie trafiliśmy. W ostatnim czasie największy kierdel kozic (12 sztuk) widziany był w rejonie Przełęczy nad Zakosy.”

źródło: Tatrzański Park Narodowy

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10211
  • Odsłon artykułów: 28951080
  
  ';