Mimo próśb, idą w Karkonosze

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Zamknięty został szlak grzbietowy, Droga Przyjaźni Polsko-Czeskiej na odcinku od Mokrej Przełęczy przez Śnieżkę do Przełęczy Okraj. Szlak ten, przebiegający po obu stronach granicy został też zamknięty przez Czechów, o czym w komunikacie poinformowali pracownicy KRNAP.

- Wspólna obrona przed zagrożeniem epidemiologicznym jest najlepszym wyrazem polsko-czeskiej, prawdziwej przyjaźni. Przyłączamy się do apelu GOPR Karkonosze i prosimy o rezygnację z wychodzenia w wysokie części gór, by nie narażać bez potrzeby zdrowia ratowników i funkcjonariuszy innych służb - apelują pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego.

1603karko

Karkonoscy ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w ostatnim czasie przeprowadzili dwie techniczne akcje ratunkowe. W Karkonoszach 5 ratowników ewakuowało turystę, który zsunął się około 80 metrów w Rynnie Śmierci na zboczu Śnieżki. Mężczyzna nie był w stanie samodzielnie wrócić na szlak. Po wyposażeniu w raki i przy asekuracji ratownika został wyciągnięty przy użyciu technik linowych.

Natomiast w Świeradowie na Stogu Izerskim zespół ratowników ewakuował paralotniarza, który w trudno dostępnym terenie zawisł na drzewie.

- Pomimo zaleceń pozostawania w domach, wiele osób wyruszyło dziś na górskie szlaki. Dołączamy się do apelu #zostanwdomu. Odpalcie zdjęcia z narciarskich i wspinaczkowych wyjazdów, zaplanujcie nowe trasy, linie zjazdów, drogi, zróbcie przegląd sprzętu. Im więcej nas będzie w domach tym szybciej wrócimy na szlaki - apelują goprowcy.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10033
  • Odsłon artykułów: 27700902
  
  ';