A tymczasem w Tatrach (12.05.2020)

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Tatrzańskie szlaki są już od pewnego czasu otwarte. Podobnie ma się sytuacja gdy chodzi o tatrzańskie schroniska w Polsce. W odróżnieniu od tego, na Słowacji szlaki nie były zamknięte, ale nastąpiło zamknięcie schronisk. Nie działały też takie obiekty jak Ścieżka Między Koronami Drzew czy Tatrzańska Świątynia Lodowa na Hrebienoku.

Mimo luzowania różnych obostrzeń, reżim sanitarny obowiązuje nadal. Maseczki, odpowiedni dystans i odległość, niedotykanie barierek, ławek, poręczy itd. Pamiętajmy, że tego typu przedmioty użyteczności publicznej na terenie TPN nie są dezynfekowane.

Przy okazji, dla wszystkich tych, którzy wybierają się na tatrzańskie szlaki najświeższe zalecenia i informacje na stronie TPN pod adresem:

https://tpn.pl/nowosci/tatrzanski-park-narodowy-otwarty-dla-turystow

PKL także już kursuje (o czym pisaliśmy zresztą). Zarówno na Kasprowy jak i na Gubałówkę.

Turyści mogą liczyć tu na stanowiska do dezynfekcji rąk w ogólnodostępnych miejscach, by zachować niezbędną higienę. PKL prowadzi również regularne odkażanie powierzchni wspólnych, wagonów, uchwytów, poręczy, terminali płatniczych oraz biletomatów.

1205warun
fot. baza zdjęć PG - Szatan

Po prawie dwóch miesiącach ciszy i zamknięcia szlaków, TOPR opublikował swoją Kronikę. Oczywiście, że żadnych interwencji ostatnio prawie nie było, choć teraz zapewne się zaczną (już tam nawet coś się zadziało)...

Zgodnie z przewidywaniami i prognozowaniami, na najbliższy tydzień w Tatrach szykuje się zmienna pogoda - a to ochłodzenie i opady śniegu nawet, a to znowu ocieplenie.

Tak czy owak wszystkim wybierającym się na szlaki powyżej schronisk przypomina się, że trzeba być sprzętowo i mentalnie przygotowanym na w pełni zimowe warunki.

Po ostatnim weekendzie Kasprowy Wierch czy Morskie Oko odwiedziła naprawdę spora liczba turystów. Oczywiści wszystko zawsze dzieje się zgodnie z zaleceniami sanitarnymi.

W dniu dzisiejszym pada nawet śnieg (jak to na zimnych ogrodników przystało :) ), a poza tym jest sporo chmur i warunki turystyczne są mało przyjemne - a im wyżej, tym robi się bardziej „zimowo”.

Ruch turystyczny (widać to zresztą na podstawie różnych danych i obserwacji) coraz bardziej  się „odmraża”. Jak tak dalej pójdzie i letnia pogoda dopisze, to sezon wakacyjny zapowiada się całkiem, całkiem. Może to zatem dobry czas, aby zajrzeć do naszego internetowego górskiego sklepu i się solidnie do tego przygotować?

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
https://tpn.pl/,
http://www.topr.pl/
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10253
  • Odsłon artykułów: 29141619
  
  ';