Podczas spaceru zaszli za daleko – trafili na kwarantannę

Kategoria: Ze szlaku / Polska

W ostatnim czasie coraz częściej zdarzają się sytuacje, w których turyści spacerujący w rejonach przygranicznych przechodzą na stronę Republiki Słowackiej. Jak poinformowali karpaccy pogranicznicy, w weekend kolejne dwie osoby zostały zatrzymane w okolicach Szczawnicy. Teraz muszą odbyć 14-dniową kwarantannę.

Karpaccy strażnicy graniczni przypominają, że kontrola graniczna na granicy wewnętrznej została przedłużona do 12 czerwca. Granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Granicę polsko-słowacką można przekraczać jedynie w Chyżnem i Barwinku.

2505granica

— Przypominamy, że w związku z przywróconą tymczasowo kontrolą graniczną przekraczanie granicy z Republiką Słowacji możliwe jest wyłącznie w dwóch wyznaczonych do tego miejscach. W województwie małopolskim jest to drogowe przejście Chyżne – Trstena, a w województwie podkarpackim Barwinek – Vysny Komarnik – informuje Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

I podkreśla, że przekroczenie granicy z Republiką Słowacji w innych miejscach m.in.: na szlaku turystycznym czy ścieżce rowerowej stanowi wykroczenie z kodeksu wykroczeń. Dodatkowo osoby, które dokonają przekroczenia granicy wbrew obowiązującym przepisom skierowane zostaną na 14-dniową kwarantannę.

źródło: mjakmalopolska.pl

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10108
  • Odsłon artykułów: 28145427
  
  ';