Pompowali na Kasprowym Wierchu. Pracownicy PKL pomagają chorej Tosi

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Wyzwanie Gaszyn Challenge rzucone przez Tatrzańską Agencję i Tygodnik Podhalański przyjęte! Zarząd i pracownicy Polskich Kolei Linowych na Kasprowym Wierchu zrobili pompki, by pomóc małej Tosi chorej na SMA2, czyli rdzeniowy zanik mięśni.

Gaszyn Challenge to akcja charytatywna. By wziąć w niej udział wystarczy zrobić dziesięć pompek lub przysiadów i zrealizować wpłatę na rzecz zbiórki na rzecz chorego na SMA dziecka.

2506pkl

Do akcji dołączyli pracownicy Polskich Kolei Linowych, w tym ośrodka PKL Kasprowy Wierch i Restauracji Poziom 1959 na Kasprowym Wierchu. Pompowali, by wspomóc leczenie, rehabiltację i dalszą walkę o życie i zdrowie 18-to miesięcznej Tosi z Gdyni, u której wykryto SMA typu 2 – chorobę, która sprawia, że każdego dnia umierają jej mięśnie. Mała Tosia potrzebuje specyficznego i najdroższego leku świata, który należy włączyć do leczenia dziecka przed ukończeniem drugiego roku życia. Trwa walka z czasem, by pomóc małej dziewczynce. PKL, podobnie jak wszyscy uczestnicy akcji charytatywnej, udzieliły finansowego wsparcia na zakup leku małej Tosi.

PKL przekazały wyzwanie sportowcom, narciarzom i snowboardzistom zgrupowanym w kadrach narodowych PZN, uczestnikom programu Polski Mistrz, którego sponsorem i partnerem wraz z Polskim Funduszem Rozwoju jest Grupa PKL.
Nominowani zostali:
• Grupa Maryny Gąsienicy-Daniel, reprezentantki polski w narciarstwie alpejskim wraz z trenerami Marcinem Orłowskim i Przemysławem Buczyńskim,
• Grupa Pucharu Europy, czyli reprezentantki polski w narciarstwie alpejskim Magdalena Łuczak i Zuzanna Czapska ze sztabem,
• Kadra Narodowa w Snowboardzie Alpejskim oraz jej trenerzy Oskar Bom i Grzegorz Salwierak.
Film z Kasprowego Wierchu jak pracownicy PKL wykonali zadanie włączając się w akcję charytatywną można zobaczyć pod linkiem:
https://www.facebook.com/watch/?v=195934301746024

Pomóc chorej Tosi można dołączając do akcji Gaszyn Challenge na stronie: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengetosia

Źródło:
mat.pras. PKL

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10108
  • Odsłon artykułów: 28145125
  
  ';