Czyste Tatry 2020: ruszyła rejestracja wolontariuszy

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Już za miesiąc, w sobotę 22 sierpnia, odbędzie się dziewiąta edycja akcji Czyste Tatry. Na stronie internetowej wydarzenia ruszyła rejestracja wolontariusze i warto się pospieszyć, bo w tym roku, ze względu sytuację, szlaki będzie sprzątać tylko dwa i pół tysiąca uczestników. W ostatnich latach ich liczba sięgała siedmiu tysięcy. 

- Z wielką przyjemnością potwierdziliśmy niedawno, że dziewiąty finał Czystych Tatr odbędzie się 22 sierpnia. Teraz z jeszcze większą radością otwieramy rejestrację dla wolontariuszy. To właśnie oni są sercem i duchem projektu. Dzięki ich pracy, tatrzańskie szlaki lśnią czystością, a dzięki ich postawie, zmieniają się złe nawyki wielu Polaków. Szkoda, że w tym roku nie będziemy mogli sprzątać w taki licznym gronie, jak w ostatnich trzech latach, ale dla nas – organizatorów - najważniejsze jest bezpieczeństwo każdego uczestnika – powiedział prezes Stowarzyszenia Czysta Polska, Rafał Sonik.

2107czyste

W tym roku ze względu na wyjątkową sytuację, wydarzenie zostało ograniczone do jednodniowego sprzątania Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pierwszy etap rejestracji prowadzony jest online za pośrednictwem oficjalnej strony stowarzyszenia: https://czystapolska.org.pl/rejestracja/# W ten sposób swój udział może zgłosić 1000 wolontariuszy. Kolejne 1500 osób będzie mogło zapisać się i odebrać pakiet startowy na jednym z siedmiu punktów mobilnych, zlokalizowanych przy wejściach na szlaki prowadzące do: Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej, Doliny Małej Łąki, Doliny Strążyskiej, Doliny Chochołowskiej, Kuźnic oraz w Punkcie Informacji Turystycznej pod Gubałówką. Punkty będą czynne w dniu akcji w godzinach 7:00 do 15:00.

Wszyscy, którzy są zainteresowani dołączeniem do kolejnej edycji wielkiego sprzątania powinni się pospieszyć, ponieważ tylko rejestracja internetowa daje pełną gwarancję uczestnictwa w tej edycji Czystych Tatr. Każdy Wolontariusz otrzyma pakiet zawierający niezbędne do sprzątania przybory (m. in. worki na śmieci i rękawiczki) oraz limitowaną koszulkę Czyste Tatry 2020 z dedykowaną grafiką przygotowaną przez Andrzeja Mleczkę.

2107czyste 1_2

- Zapewniamy, że wydarzenie przeprowadzone zostanie z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia, w związku z epidemią wirusa COVID-19 – podkreślają organizatorzy.

Źródło:
mat.pras. Stowarzyszenie Czysta Polska

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10139
  • Odsłon artykułów: 28418094
  
  ';