Akcja „Marsz charytatywny #500UŚMIECHÓW”

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Postanowili udać się na najdłuższy szlak w Polsce, który liczy 500 kilometrów – czyli Główny Szlak Beskidzki, by pomóc innym.

30 lipca ruszyliśmy na GSB – ale to nie nasz główny cel – ale celem jest pomoc innym. Chcemy zbierać pieniądze na prezenty dla biednych dzieci zza wschodniej granicy – z Ukrainy, Rumunii i Białorusi.

Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) w Dzięgielowe od prawie 20 lat organizuje akcję Prezent pod Choinkę. W sumie od początku akcji zostało zebrane ponad 90 000 paczek. Od kilku lat udaje się rocznie zebrać prezenty dla ponad 5000 ubogich dzieci!

Niestety w tym roku ze względu na pandemię, może się okazać, że tych paczek zabraknie a zamiast uśmiechu na twarzy dziecka pojawi się smutek. Dlatego postanowiliśmy, by w tym roku nie zabrakło ani jednego uśmiechu. Dlatego naszym celem jest uzbieranie pieniędzy na 500 prezentów - tyle ile kilometrów liczy Główny Szlak Beskidzki.

3107uśmiech


Dlatego jeżeli chcesz nas wesprzeć zapraszamy do wpłacenia dobrowolnej kwoty w zbiórce a każde uzbierane 60 zł to jeden prezent = jeden uśmiech. Dla osób, które wpłacą 60 złotych bądź więcej wezmą udział w losowaniu nagród od nas naszych partnerów.

Dlaczego właśnie ten cel a nie inni? W akcji prowadzonej przez CME bierzemy udział od kilkunastu lat i byliśmy woluntariuszami w samym sercu akcji w Dzięgielowie. Dlatego mamy pewność, że wszystkie prezenty trafiają do dzieci a nie "giną gdzieś po drodze". CME utrzymuje się innych źródeł co też oznacza, że każda złotówka wpłacona idzie w 100 % na wartość paczki a nie na "koszty operacji" czy funkcjonowanie organizacji.

Dlaczego 60 zł? CME przygotowuje prezenty w których znajdują się przybory szkolne, słodycze, artykuły higieniczne czy ubrania. Czy 60 zł to za dużo czy za mało? Odpowiedzi mogą być różne, ale wspomnijmy, że że płaca minimalna np na Ukrainie w 2020 wynosi w przeliczeniu na złoty niespełna 700 zł. Gdzie w Polsce to 2600 zł.

Dlatego warto jest odmówić sobie przysłowiowej "kawy" a móc wspierać innych! :)


Całość naszej wyprawy można śledzić na instagramie, facebooku. Z każdego dnia wędrówki zmontuje film, który ukaże się na kanale YouTube.


AKCJA TRWA DO 30 LISTOPADA ! :)


Źródło:
mat.pras. Góry Wolności

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10145
  • Odsłon artykułów: 28513218
  
  ';