Wszystkie szlaki i ścieżki przyrodnicze na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są dostępne dla turystów.

Jak informuje Bieszczadzki Park Narodowy, utrzymuje się nierównomierna pokrywa śnieżna o grubości 10-70 cm (w miejscach nawianych do 1,5 m). Szlaki pokryte są kilkucentymetrową warstwą świeżego śniegu, pod którą występuje szreń i starszy, zmrożony śnieg. Drewniane elementy pomostów i dylowanek są śliskie, lokalnie występować mogą oblodzenia. Należy zachować ostrożność - poślizgnięcie się na zalodzonym zboczu lub płacie śniegu grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Niski pułap chmur i zamglenia powodują, że widoczność jest ograniczona. Obowiązuje 1 (niski) stopień zagrożenia lawinowego.

- Turyści wybierający się na ścieżki przyrodnicze w dolinie górnego Sanu muszą być przygotowani na utrudnienia: dojazd samochodem osobowym możliwy jest jedynie do mostu na potoku Halicz, parkingi w Bukowcu oraz przy torfowiskach w Tarnawie są nieodśnieżone - ostrzegają pracownicy parku.

Bieszczadzcy parkowcy przypominają o czasowej zmianie przebiegu początkowego odcinka szlaku żółtego Muczne-Bukowe Berdo

- Zgodnie z komunikatem Nadleśnictwa Stuposiany na odcinku szlaku żółtego z Mucznego na Bukowe Berdo prowadzone będą prace leśne. Nadleśnictwo wyznaczyło czasowe obejście poprowadzone równolegle, lewą stroną na odcinku ok 1 km. Oznakowanie ma kolor żółty. Prace prowadzone będą do 31 marca 2021 r. - podają.

fot. FB/GOPR Bieszczady