Przez Beskidy z aplikacją? To możliwe, gdyż nową formę zwiedzania dla turystów przygotował wspólnie Ustroń i Wisła. Odkrywanie nowych miejsc będzie teraz jeszcze prostsze dzięki aplikacji KompasGO.

Łącznie aplikacja oferuje pięć tras: trzy w Ustroniu i dwie w Wiśle. To w sumie kilkanaście punktów do przejścia, a dotrzeć do nich można na dwa sposoby: dzięki mapie lub korzystając z kompasu wbudowanego w aplikacji. To drugie rozwiązanie, jak czytamy na stronie Radio Bielsko, jest nieco trudniejsze.

– Nowa aplikacja daje możliwość turystom odkrycia naszych miejscowości na nowo. Na trasach znajdują się miejsca znane, ale także takie, które dopiero czekają na odkrycie przez szersze grono odbiorców. Przebieg spacerów został opracowany w taki sposób, by zarówno rodziny z dziećmi jak i osoby lubiące wyzwania znalazły coś dla siebie. Jest to połączenie wirtualnych możliwości narracji i realnych obiektów wartych zobaczenia – tłumaczy Maciej Russek z Urzędu Miasta w Ustroniu.

Pijalnia Wód, Dąb Sobieskiego, Muzeum Magicznego Realizmu czy Mural na Bibliotece Miejskiej w Ustroniu – tych miejsc z pewnością nie ominiemy, zwiedzając z aplikacją KompasGO. Na trasie czeka na nas wiele ciekawych miejsc, często jeszcze nie odkrytych przez większe grono osób. Po drodze będzie też gdzie odpocząć, zjeść obiad czy ochłodzić jedząc lody.

Tadeusz Papierzyński z Urzędu Miejskiego w Wiśle podkreśla, że zwiedzanie z tą aplikacją to przygoda sama w sobie, a na końcu na wszystkich, którzy pokonają daną trasę czeka pamiątkowy medal.


Natalia Walasiak

Źródło:
Radio Bielsko