Beskidy z jeszcze innej, wyższej perspektywy niż ze szczytu gór?

Z okazji Światowego Dnia Turystyki na wieżę widokową na Szyndzielni będzie można wejść za darmo.

Jak informuje bielski magistrat, w najbliższy wtorek, 27 września, Kolej Linowa Szyndzielnia włączy się aktywnie w obchody Światowego Dnia Turystyki i zaprasza na wizytę na wieżę widokową na Szyndzielni bez opłaty. Aby skorzystać z tej darmowej atrakcji, wystarczy zakupić bilet i wyjechać koleją linową na Szyndzielnię - ten sam bilet będzie upoważniał w tym dniu do darmowego wejścia na wieżę widokową, która znajduje się przy górnej stacji kolei linowej na Szyndzielni.

Kolej kursuje od godz. 9:00 do godz. 17.30.

Warto skorzystać z tej okazji. Z platformy widokowej roztacza się bowiem panorama na Bielsko-Białą, a także Beskidu Małego, Śląskiego i Żywieckiego. Widać z niej również Babią Górę , Pilsko i Tatry. Dzięki 25-krotnemu powiększeniu lunety obserwacyjnej, szczyty górskie są prawie na wyciągniecie ręki.

Oprócz wieży widokowej można obejrzeć mini ekspozycję historycznych wagoników używanych w latach 1953-2016 mieszczącą się w górnej stacji kolei na Szyndzielni.

Światowy Dzień Turystyki (ang. World Tourism Day, WTD) to święto obchodzone corocznie 27 września, ustanowione przez wyspecjalizowaną organizację ONZ (UNWTO). Ustanowiono go decyzją tejże organizacji w 1979 roku, a pierwsze obchody odbyły się w 1980 roku. Turystyka jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, daje możliwość poznawania kultur, tradycji oraz języków.

raz
źródło:
UM Bielsko-Biała