Wysoka II Sp. z o.o. z Zakopanego, która dzierżawi również schronisko "Murowaniec" w Tatrach, oficjalnie przejęła Schroniska PTTK „Samotnia” w Karpaczu. 

Nowi gospodarze uruchomią prosty bufet w ciągu kilku dni. W kolejnych etapach zostanie otwarta kuchnia oraz będzie można zanocować. Obecnie jest modernizowana sieć elektryczna w budynku.

Przypomnijmy....

W 1966 roku gospodarzami Schroniska PTTK Samotnia w Karkonoszach zostali Waldemar i Sylwia Siemaszko. 10 lutego 1994 roku Waldemar zginął w wypadku samochodowym podczas zjazdu do Karpacza. Od tego czasu schronisko zostało nazwane jego imieniem. Sylwia Siemaszko wraz z córką Magdą (Siemaszko) Arcimowicz kierowała schroniskiem nieprzerwanie aż do teraz. Pod koniec lipca ub.r. Prezes Spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK Grzegorz Błaszczyk, odrzucił ofertę rodziny Siemaszko na przedłużenie umowy dzierżawy Samotni bez podania przyczyny. Podobna sytuacja miała miejsce w 2013 roku, ale pod naciskiem politycznym i społecznym zarząd PTTK wycofał się z decyzji. Teraz również miłośnicy schroniska walczyli o pozostawienie dotychczasowych gospodarzy. Dzięki ich zaangażowaniu, PTTK przedłużyło umowę dzierżawy na okres kilku miesięcy. 6.02. br. PTTK rozstrzygnęło postępowanie ofertowe na dzierżawę Schroniska PTTK „Samotnia” w Karpaczu. Rodzina Siemaszków kierowała obiektem do 15 maja.