Kolejką na Kasprowy wyjedziemy 23 listopada

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Dopiero pod koniec listopada będzie można wyjechać ponownie kolejką linową na Kasprowy Wierch. Tymczasem kolejarze zdaja relację z postępujących prac przy modernizacji kolei linowej.

Jak przypominają pracownicy kolei linowej, od końca września w kolei PKL Kasprowy Wierch w ramach planowanych prac technicznych przeprowadzane jest między innymi przesuwanie lin nośnych na obu odcinkach kolei. Prace na górnym odcinku – Myślenickie Turnie – Kasprowy Wierch zostały już zakończone. Obecnie renowacja prowadzona jest na dolnym odcinku kolei.  

0910pkl1

— Mimo zimowej aury prace techniczne prowadzone są zgodnie z planem - zapewnia Małgorzata Malesa z biura prasowego Polskich Kolei Linowych. -   Eksperci PKL i producenta kolei rozpoczęli już przesuwanie lin nośnych na dolnym odcinku kolei na Kasprowy Wierch. W Szwajcarii trwają przeglądy i wymiana elementów jezdnych.

0910pkl2

Jak dodała, uruchomienie kolei na Kasprowy Wierch planowane jest na 23 listopada. Do czasu zakończenia prac technicznych cały ośrodek PKL, a także górna stacja kolei pozostaje niedostępna dla turystów.

0910pkl3

źródło: PKL
zdjęcia: Paweł Murzyn/PKL

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10094
  • Odsłon artykułów: 28003088
  
  ';