Czasowe zamknięcie Murowańca i Doliny Strążyskiej

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Remonty, zmiany, przebudowy i pewne utrudnienia... Do tej listy, dołączyć należy schronisko Murowaniec. Od 1 listopada do 20 grudnia tego roku, budynek będzie wyłączony z eksploatacji, co jest spowodowane zmianą najemcy i planowanymi remontami obiektu oraz dostosowaniem go do obowiązujących standardów przeciwpożarowych i sanitarnych.

Obecnie zresztą ze względu na również prowadzone prace remontowe i w związku z tymczasowym zamknięciem kolejki na Kasprowy, ruch na Hali Gąsienicowej i w schronisku jest bardzo mały.

1010murowaniec
fot. baza zdjęć PG, Hala Gąsienicowa

Do odwołania dla ruchu turystycznego zamknięta będzie Dolina Strążyska. Jest to związane z budową podziemnych przyłączy do schroniska (np. kanalizacji). U wylotu doliny powstaną sanitariaty, ujęcie widy zdrojowej, skanalizowana zostanie też tutejsza leśniczówka.. Obok poprawy ogólnej warunków turystycznych i infrastruktury, prace mają przede wszystkim w przyszłości korzystnie wpłynąć na środowisko i zminimalizować negatywny wpływ człowieka na cały ekosystem.

Analogiczne prace rozpoczynają się u wylotu Doliny Małej Łąki. W tej dolinie również powstanie podziemna kanalizacja, wodociąg, prąd, teletechnika oraz stałe sanitariaty.

 

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10033
  • Odsłon artykułów: 27702452
  
  ';