Sylwester pod Wielką Krokwią

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Jakiś czas temu, zapadła decyzja o tym, że tegoroczny Sylwester w Zakopanem odbędzie się nie jak zwykle na Równi Krupowej, ale pod Wielką Krokwią. Główny powód zmiany miejsca lokalizacji tej imprezy to uwaga - LEPSZA JAKOŚĆ FILMOWANIA!

Na nic zdają się apele obrońców i miłośników przyrody, leśników, TPNu. Dobrostan zwierząt, dbałość o ochronę fauny i flory, eliminacja hałasu oraz innych, negatywnych konsekwencji przeprowadzania imprezy masowej na tak wielką skalę, wydają się nie mieć żadnego znaczenia.

Osobiście nie myślę, że ten artykuł lub inne apele wywołają jakiś skutek. Decyzja zapadła o tym pewnie już dawno temu, w zaciszu gabinetów i wśród wysoko postawionych urzędników.

1511sylwester
fot. baza zdjęć PG - Zakopane, autor - Kamil Paluszek

Ale jest mi niezmiernie przykro. Jest mi przykro, że te nasze małe Tatry, ten przepiękny obszar, tutejsza fauna i flora są tak nisko traktowane i sponiewierane. I czemu? Bo coś lepiej wygląda na kamerze tu, a nie na Równi Krupowej! W sumie to gdyby już faktycznie przeprowadzenie Sylwestra pod Wielką Krokwią stałoby się naprawdę nieodzowne, można to by było chociaż lepiej uargumentować, a nie tak...

A może by tak, zamiast pod skocznię pójść na wycieczkę w góry? Może nie gdzieś wysoko, ekstremalnie i niebezpiecznie, ale np. do jakiejś tatrzańskiej dolinki? I w ciszy, zadumie oraz w atmosferze pełnego spokoju przywitać Nowy Rok - bez petard, alkoholu i tańców, co niewątpliwie przysłuży się naturalnym mieszkańcom Tatr?

By tak się stało i powitanie to było miłe, nie zapominajmy, że Nowy Rok przypada w grudniu. Silne mrozy oraz śniegi zapewne nie sprzyjają. Warto więc odwiedzić nasz górski sklep i zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne sprzęty, które sprawią, że tych wszelkich „minusów” pogodowych uda się uniknąć. Jak coś, nasi doświadczeni pracownicy zapewne doradzą w każdym szczególe...

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10145
  • Odsłon artykułów: 28517509
  
  ';