Turyści szykują się do zimy

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Zarezerwowane jest już blisko 50% miejsc na szkoleniach lawinowych i skiturowych prowadzonych przez ratowników TOPR, które odbędą się najbliższej zimy w ramach akcji kursylawinowe.pl.

Pierwsze oznaki zimy w Tatrach, intensywne opady śniegu przetaczające się przez Alpy, rosnąca liczba zdjęć i filmów o tematyce narciarskiej i snowboardowej w sieci – nie ma wątpliwości, że sezon zimowy w górach zbliża się wielkimi krokami. Nadszedł ten moment roku, w którym miłośnicy turystyki górskiej, skituringu, a także narciarskiego i snowboardowego freeride’u zaczynają intensywnie planować zimę.

1811lawina

„Pierwsze pytania na temat szkoleń pojawiają się już w lipcu. Od początku września liczba rezerwacji miejsc na kursach lawinowych rośnie z każdym tygodniem by wystrzelić w momencie, gdy w polskich górach i Alpach zaczyna mocno padać śnieg” – mówi Andrzej Lesiewski, organizator akcji kursylawinowe.pl – „W tej chwili zarezerwowane jest już blisko 50% miejsc na szkoleniach, które odbywały się będą od grudnia do kwietnia w Tatrach. Cieszy fakt, że tak dużo osób z wyprzedzeniem planuje sezon, a częścią tych planów jest udział w szkoleniach, w czasie których zdobywają wiedzę i umiejętności związane z bezpieczeństwem. Tym bardziej, że często właśnie od tego zaczynają swoją przygodę z turystyką zi-mową w Tatrach.” – dodaje Lesiewski.

1811lawina 1
fot. Tomek Gola / kursylawinowe.pl

Kursy lawinowe przeznaczone są dla każdego, kto chce aktywnie spędzać czas w górach o charakterze alpejskim (a takimi są m.in. Tatry). W czasie zajęć teoretycznych i praktycznych uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności związane z planowaniem wyjść w góry, oceną zagrożenia, a także ratownictwem partnerskim.

FILM: Jan Krzysztof, Naczelnik TOPR omawia kolejne etapy poszukiwania osoby zasypanej przez lawinę:

Nadchodzącej zimy w ramach wspieranej przez PZU akcji kursylawinowe.pl w polskiej i słowackiej części Tatr odbędzie się 20 szkoleń lawinowych i skiturowych. Będzie to już 12 sezon, w którym miłośnicy różnych form turystyki górskiej będą mogli zdobywać doświadczenie pod okiem ratowników TOPR prowadzących szkolenia. Terminy kursów i informacje na temat dostępności miejsc znaleźć można na stronie:
www.kursylawinowe.pl

1811lawina 2
fot. Tomek Gola / kursylawinowe.pl

Źrodło:
mat.pras. Snow PR

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10145
  • Odsłon artykułów: 28517776
  
  ';