zginął przewodnik IVBV i jego żona...

Horská záchranná služba została poinformowana przez polskiego przewodnika górskiego, że jego kolega z jedną osobą zostali porwani przez lawinę z Kwietnikowej Przełączki w kierunku Sławkowskiej Doliny. Niestety warunki atmosferyczne nie pozwalały na użycie śmigłowca. Ratownicy pieszo wyruszyli na pomoc. Po dotarciu na miejsce nie znaleźli nikogo, więc zaczęli szukać pod śniegiem. Po godzinie udało im się odnaleźć parę, ale niestety bez oznak życia. Ciała zostaną przetransportowane śmigłowcem na dół, jak tylko pozwoli na to pogoda. 

Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich IVBV poinformowało na swoim facebookowym profilu, że zginął Andrzej Sokołowski i jego żona Roksana Knapik. Jak możemy przeczytać:

Andrzej był wspaniałym Kolegą, profesjonalistą, lubianym przez wszystkich przewodnikiem IVBV i ratownikiem Karkonoskiej Grupy GOPR, świetnym wspinaczem i narciarzem. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Yosemitach i Norwegii, wytyczył nowe drogi w Tybecie Wschodnim i Tienszanie.
W Polskim Stowarzyszeniu Przewodników Wysokogórskich od 2010 roku, kształcił kolejne pokolenia przewodników jako instruktor i członek Komisji Technicznej.
Andrzeja i Roksanę łączyło uczucie, góry i zamiłowanie do geologii.

Rodzinie i przyjaciołom składamy wyrazy współczucia.

Źródło:
HZS
fb/Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich IVBV