Współpraca

Jesteśmy najpopularniejszym i najprężniej rozwijającym się portalem o tematyce górskiej w Polsce. Portal łączy miłośników i pasjonatów górskich takich jak turyści, alpiniści, wspinacze sportowi, biegacze górscy, narciarze, czy rowerzyści. Od wielu lat obserwujemy stały wzrost oglądalności i zainteresowania witryną. Portal tworzą ludzie z pasją dla ludzi z pasją, a każdy z Was może być częścią naszej społeczności i nie wiąże się to z rolą tylko i wyłącznie czytelniczą. Możecie bowiem dla nas pisać, nadsyłać informacje prasowe, publikować zdjęcia na profilu społecznościowym Portalu, dzielić się swoimi górskimi przygodami z innymi. By jednak temat nieco przybliżyć, wyszczególnimy Wam aspekty takiej współpracy.

Informacja prasowa/wydarzenie z ostatniej chwili

Portal Górski jest między innymi witryną o charakterze informacyjnym. Jeśli natraficie na materiał, którym warto podzielić się z innymi czytelnikami, możecie sporządzić informację prasową i nadesłać ją na mail redakcyjny. W takiej treści należy zawsze zawrzeć informacje na pytania: Co? Kto? Gdzie? Kiedy? Warto także załączyć zdjęcie (koniecznie z podaniem jego autora, bądź źródła). Takie materiały nadsyłajcie do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuł

Może zdarzyło Wam się kiedyś napisać ciekawe opowiadanie, artykuł czy felieton. Może przeprowadziliście wywiad, bądź sporządziliście relacje z jakiegoś ciekawego wydarzenia. Chętnie opublikujemy takie materiały na łamach Portalu. Tu również do sporządzonej treści warto załączyć materiały graficzne oczywiście z uwzględnieniem praw autorskich. Takie materiały należy nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Patronat medialny

Planujesz wyprawę? Organizujesz wydarzenie sportowe, bądź kulturalne? Skorzystaj z możliwości objęcia swoich działań patronatem medialnym Portalu Górskiego. Wśród wypraw, które dotychczas korzystały z naszego wsparcia medialnego można dla przykładu wyróżnić:

- Polska zimowa wyprawa na Broad Peak (2013),

- Alpejska Trylogia Łukasza Dudka (2013/2014),

- Zimowa wyprawa na Nanga Parbat (2014 i 2015),

- Wielki Szlak Himalajski (2015/2016),

- Letnia (2016) i zimowa (2017/2018) wyprawa na K2,

- Letnia wyprawa na Gasherbrum I&II Traverse (2016),

- Greenland Expedition- Marcin Tomaszewski (2017)

Powyższe przykłady nie wykluczają naszego wsparcia dla zdecydowanie „spokojniejszych” działań o charakterze turystycznym, jak na przykład wędrówka na szczyty Korony Gór Polski. W celu uzyskania naszego patronatu skontaktuj się z nami pisząc na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Blogi Portalu Górskiego

Jednym z najciekawszych i najlepiej rozwijających się działów Portalu Górskiego, jest strefa blogerów. Każdy, kto chciałby się regularnie dzielić swoimi przemyśleniami, dokonaniami, przeżyciami z innymi czytelnikami Portalu, ma możliwość prowadzenia własnego bloga. To otwarta strefa, w której z każdym miesiącem rośnie liczba nowych blogerów. Posiadanie bloga na Portalu Górskim, to również prosty sposób na bezpłatne i skuteczne dotarcie do potencjalnych sponsorów Waszych dzialań. By dołączyć do grona blogerów naszej witryny napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria Portalu Górskiego

To największa w Polsce i jedna z największych na świecie galerii zdjęć górskich, wspinaczkowych i podróżniczych. Ponad 30 tysięcy zdjęć i kilka milionów odsłon jest tego najlepszym świadectwem. Każdy z Was może stworzyć na Portalu swoją własną autorską galerię, dołączając do takich legend jak na przykład Krzysztof Wielicki czy Andrzej Marcisz. Jeśli uchwyciłeś w obiektywie piękno, którym chciałbyś podzielić się z innymi miłośnikami górskiej przyrody, napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zasady publikacji materiałów zewnętrznych

Redakcja Portalu Górskiego zobowiązuje wszystkich autorów o stosowanie się do poniższego Regulaminu dotyczącego warunków publikacji.

Wysłanie do Redakcji materiału do publikacji oznacza przyjęcie postanowień niniejszego regulaminu oraz akceptacje wszystkich warunków publikacji i współpracy.

Przesłanie materiału jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jego opublikowanie i trwałe umieszczenie na Portalu. Publikowane na Portalu materiały mają przede wszystkim promować wiedzę z zakresu gór, turystyki, wspinania i ogólnie pojętego outdooru.

Autor wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w materiale do celów redakcyjnych.

Autor nadesłanego materiały oświadcza, iż dysponuje prawami autorskimi zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. z 2006 r., nr 90, poz. 631, z późniejszymi zmianami) oraz przenosi nieodpłatnie na Wydawcę autorskie prawa majątkowe z możliwością publikacji na stronach powiązanych. Autor oświadcza jednocześnie, iż materiał nie narusza wymienionej ustawy. Autor nadesłanego tekstu oświadcza, iż tekst nie był wcześniej publikowany i aktualnie nie jest rozpatrywana możliwość jej publikacji w innych źródłach.

Wydawca nie wypłaca wynagrodzenia za przesłany do redakcji materiał.

Autor nadesłanych materiałów udziela bezterminową i nieodpłatną licencję na wykorzystywanie dostarczonego materiału przez Wydawcę. Zgoda ta w szczególności oznacza:
- Publiczne, bezterminowe i nieodpłatne udostępnianie materiału i korzystania z niego przez Wydawcę.
- Wykorzystanie materiału w druku i zapisie cyfrowym.
- Rozporządzania materiałem przez Wydawcę.

Redakcja zastrzega sobie prawo dokonywania zmian w nadesłanych tekstach (np. korekta dostrzeżonych błędów, nadawanie lub zmianę tytułów lub śródtytułów etc.), a także innych zmian wynikających z zasad edytorskich lub kultury języka. Autor ma prawo wnosić o zmiany do swojego materiału. Redakcja dokona zmian jeśli uzna to za stosowne. Redakcja zastrzega sobie odmowę publikacji lub usunięcia materiału bez podania przyczyny.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmiany w materiałach wynikłe z powodu nieautoryzowanego dostępu do nich. Redakcja nie zwraca przesyłanych materiałów.

Treść każdego dostarczonego materiału wyraża poglądy i opinie jego autora. Treści zawarte w każdym z materiałów nie muszą odzwierciedlać poglądów i opinii redakcji. Osoba przysyłająca tekst oświadcza, że jest jego autorem, a tekst nie narusza praw osób trzecich. W razie roszczenia osoby trzeciej wynikających z treści tekstu lub praw wymienionych wyżej osoba przysyłająca tekst zobowiązuje się ponosić pełną odpowiedzialność i koszty związane z roszczeniem. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności i zobowiązań powstałych z tego tytułu.

Powyższe wyrażenia wykorzystane w Regulaminie należy rozumieć następująco:

Wydawca - wydawca strony PortalGorski.pl.

Tekst - materiał pisany.

Materiał - każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia dostarczony w dowolnej formie do Redakcji.

Autor - twórca nadesłanego materiału.

Portal - strona portalgorski.pl wraz ze wszystkimi podstronami.