loading...
Turystyka Górska
Sporty Górskie
loading...
Strefa Outdoor
Kultura
loading...
Kultura

Turystyka

Sport

Sprzęt

Konkursy

Na chwile obecną wiemy, że w bazie pod Nanga Parbat od strony Diamir, pojawią się dwie wyprawy. Polsko - włoska, w składzie Tomek Mackiewicz, Daniele Nardi wraz z partnerką Elizabeth Revol. Oficjalnie, Nardi będzie kierownikiem zespołu, ale to na jaką współpracę zdecydują się Włosi i dr Czapkins, okaże się na miejscu.

Tomek bowiem, myśli o tym by zdobyć swoją wymarzoną górę solo. Będzie wspólna BC i jest pewne, że przynajmniej będą się nawzajem wspierali.
Można by powiedzieć, że chęć solowego wejścia, to sen szaleńca, ale co roku można tak sądzić, więc to nic nowego.

Nanga Parbat. fot facebook.com

Nanga Parbat. fot facebook.com

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaufać Tomkowi i cierpliwie czekać na pierwszy komunikat lub wiadomość, że wszystko OK.

Druga wyprawa, która zawiadomiła o swoich planach to wyprawa rosyjska, w składzie Nick Totmjanin, Valery Shamalo, Victor Koval oraz Serguey Kondrashkin.
Bardzo silny zespół. Nic więcej jednak na razie nie wiemy.

Rosjanie milczą jak zaklęci, mimo licznych prób wydobycia od nich jakichś informacji.
Nie ma się co dziwić... Stawka jest wysoka i każdy chce chronić swoje patenty na zdobycie szczytu.

Od strony Rupal nikt się w tym roku nie wybiera, przynajmniej do tej pory. A kto jeszcze ewentualnie zawita do BC od strony Diamir, tego nie wiemy...

Od siebie dodam, zupełnie prywatnie... Tomek, pozdrawiamy serdecznie i jesteśmy z Tobą myślami cały czas. Tak też będzie przez najbliższe miesiące. A Nanga dzięki Twoim staraniom stała się już po trosze polską górą. Słyszeli o niej nawet Ci, co nie wiedzą o wspinaniu kompletnie nic.

Małgorzata Klamra Em Ka

loading...
Dla Niej
loading...
Dla Niego
loading...
Dla Dzieci

Artykuły Strefy Outdoor

loading...
Nowości
Produkty i testy
Porady
Producenci