Forum Portalu Górskiego :  Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl
Forum Portalu Górskiego - forum moderowane 
messageRe: Jutro w TVN
Basia Z. ()
07 mar 2007 - 09:55:43
avatar
Quote
Kajetan
a) w programie brali udział jako eksperci dwaj panowie, którzy robią to samo, co nieszczęsny extrek, tak samo bez kwalifikacji przewodnickich, a jak ktoś napisał na brytanie, co do jednego są poważne zastrzeżenia, czy ma kwalifikacje moralne do prowadzenia ludzi w górach. ze szczególnym uwzględnieniem tego, że ma również nieboszczyka w historii prowadzonych przez siebie wypraw.
Tak więc przyganiał kocioł garnkowi, a może po prostu okazja do skasowania konkurencji.


Kajetan - a jakie wg Ciebie formalne kwalifikacje powinna mieć osoba, aby prowadzić ludzi w góry za granicą ?
Nigdzie to nie jest zdefiniowane - czy tylko UIAGM ?

Pytam konkretnie:
Mój mąż mając uprawnienia takie same jak Ty (tatrzański III kl i UIMLA oraz bardzo duże doświadczenie wspinaczkowe i lodowcowe) prowadził (również dla biur podróży) grupy w Kaukaz lub nad Bajkał. Trasy były znacznie łatwiejsze niż ta na Uszbę.

Te biura podawały w swojej ofercie "opiekę wykwalifikowanego przewodnika".
Ostatnio zresztą zrezygnował i jeździ całkiem prywatnie ze znajomymi.


Ja osobiście (I kl beskidzka, III tatrzańska, pilot) prowadzę dla biur grupy w góry Ukrainy i Rumunii (nie lodowcowe, nie jest wymagana asekuracja). Biuro też podaje w swojej reklamie: "opieka wykwalifikowanego przewodnika", ale moje polskie uprawnienia (nie mam UIMLA) nie mają przecież żadnych zagranicznych umocowań prawnych.
Czy gdyby (tfu, tfu, tfu) coś się komuś stało - to mogłabym mieć nieprzyjemności ?
Popełnienie błędu jest zawsze możliwe, chociaż staram się zawsze być aż do przesady ostrożna (co czasem uczestnicy mają mi za złe).

Pozdrowienia.

Basia


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
messageJutro w TVN 3282 Anonymous User 2007-03-03 21:14
messageRe: Jutro w TVN 1602 AndrzejZ 2007-03-05 21:48
messageRe: Jutro w TVN 1663 Kajetan 2007-03-06 22:10
messageRe: Jutro w TVN 1806 Basia Z. 2007-03-07 09:55


Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl - Statystyka forum

Globalna
Wątki: 1,752, Posty: 9,351, Użytkownicy: 7,311.
Ostatnio zarejestrowany: Natalia Walasiak.

To forum
Wątki: 1,317, Posty: 8,407.

Uwaga: publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Portal Górski www.portalgorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.