messageRe: Konkurs na opowiadanie górskie - głosowanie
AndrzejZ ()
02 kwi 2012 - 16:39:36
avatar
A czy można głosować na kilka opowiadań??

Ekspertem od literatury nie jestem i taki subiektywny wybór sprawia mi zawsze kłopot, ale wg mnie zdecydowanie wyróżniają się cztery opowiadania --- o numerach 3, 4, 6 oraz 7.
Szczególnie 7 ma ciekawy pomysł, chyba (jak mi się wydaje) dotychczas nie eksploatowany (?) w tego typu literaturze.
Z kolei w 4 temat "górski" jest zasadniczo banalny, ale autorka moim zdaniem całkiem zgrabnie zrobiła z niego niezłe opowiadanie.
Gdyby była możliwość oddania podwójnego głosu to chyba stawiałbym na te dwa opowiadania.

Numery 2 i 8 jak dla mnie zbyt zatrącają o grafomanię. W 8 jest "kawa na ławę", o wszystkim i o niczym, a 2 dość naiwne.
Natomiast 1 i 5 są średnie, tzn. pomysły są trochę banalne. Nr 1 to wypisz wymaluj opowiadanie o młotku Długosza.

Trochę też nie lubię określenia "literatura górska" --- kojarzy mi się z "demokracją socjalistyczną" smiling smiley Dobra literatura to jest dobra literatura, miejsce akcji nie ma tutaj znaczenia. A swoją drogą: czy opowiadanie o sabacie czarownic na Łysej Górze to też byłoby "opowiadanie górskie"...??? smiling smiley

Niech też Szanowan Komisyja zwróci uwagę na błędy ortograficzne i gramatyczne, które u literatów nie powinny się zdarzać...
smiling smiley

P.S.
Mam nadzieję, że Autorzy nie obrażą się na mnie za krytyczne opinie...
[Bez krytyki nie ma postępu!]
.


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
messageKonkurs na opowiadanie górskie - głosowanie 3911 Wojtek Karnas 2012-04-02 12:08
messageRe: Konkurs na opowiadanie górskie - głosowanie 1994 AndrzejZ 2012-04-02 12:39
messageRe: Konkurs na opowiadanie górskie - głosowanie 1790 Anonymous User 2012-04-02 13:33
messageRe: Konkurs na opowiadanie górskie - głosowanie 2022 AndrzejZ 2012-04-02 16:39
messageRe: Konkurs na opowiadanie górskie - głosowanie 2488 Admin 2012-04-20 11:02


Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl - Statystyka forum

Globalna
Wątki: 1,752, Posty: 9,351, Użytkownicy: 7,311.
Ostatnio zarejestrowany: Natalia Walasiak.

To forum
Wątki: 1,317, Posty: 8,407.

Uwaga: publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Portal Górski www.portalgorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.