Forum Portalu Górskiego :  Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl
Forum Portalu Górskiego - forum moderowane 
messageRe: raki
Anonymous User ()
12 wrz 2012 - 00:22:03
Czesc.
Quote
Juna
Witam ponownie:-)
Tym razem chciałam zasięgnąć opinii nt.raków Climbing Technology, model Nupste lub Nevis. Jestem na etapie ich zakupu. Czy ktoś z Państwa korzystał z nich?
Wybieram sie po 23.09 na Orlą Perć (nie byłam tam nigdy), czy raki wogóle na takiej trasie się przydadzą?
Pozdrawiam Juna
Niestety niegdy nie przepadalem za CT (czego dowody sa gdzies w necie smiling smiley) wiec w wyborze modelu nie pomoge. Sam osobiscie zawsze korzystalem z grivela lub campa i nigdy sie nie zawiodlem. Nie wiem czy pomysl z Orla Percia na pierwszy raz w rakach to dobra rzecz. Nie lepiej ustalic w takim przypadku: jest piekna polska jesien (cieplo) ide i raki sa zbedne. Jest zimno (przymrozki) i brak sniegu - daruje sobie i wybieram ciekawy inny cel? Orla Perc nie ucieknie a zaczynanie zabawy z nia w sezonie jesiennym byc moze bez sniegu na zmrozonej skale to kiepski pomysl. Raki oczywiscie moga sie przydac ale: w kopnym sniegu beda przeszkadzac, na lekko zmrozonej skale wymagaja doswiadczenia w uzywaniu czego lepiej nauczyc sie na prostszych szlakach. Same raki w warunkach zimowych bez czekana i opanowania techniki uzywania tego sprzetu moga stac sie smiertelna pulapka. Oczywiscie nie zniechecam Cie tylko prosze o sensowna korekte celow w ramach wlasnego ja smiling smiley. Zadaj sobie pytanie czy jestes gotowa i odpowiedz sana sobie na nie. Tak czy siak zycze milych dni w Tatrach.


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
messageraki 2635 Juna 2012-09-06 11:12
messageRe: raki 1619 Grzegorz 2012-09-06 19:19
messageRe: raki 1654 Anonymous User 2012-09-12 00:22


Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl - Statystyka forum

Globalna
Wątki: 1,752, Posty: 9,351, Użytkownicy: 7,312.
Ostatnio zarejestrowany: Natalia Walasiak.

To forum
Wątki: 1,317, Posty: 8,407.

Uwaga: publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Portal Górski www.portalgorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.